Новини 09:03

Міноборони обіцяє контрактникам великі зарплати, житло і вищу освіту

Міністерство оборони готове запропонувати контрактникам цілу систему стимулів, зокрема збільшення грошового утримання, забезпечення службовим житлом та надання права на безкоштовне заочне навчання у вітчизняних вузах. Знайти фінансування на всі ці заходи в Міноборони розраховують за рахунок реалізації нерухомого майна та подальшого скорочення армії.

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», про це повідомив в. о. начальника головного управління особового складу Генштабу Ігор Лисенко.

Він зазначив, що перехід на контрактний принцип комплектування є поетапним. На першому етапі до липня поточного року планується прийняти на контрактну службу до 7 тис. людей, на другому етапі, розрахованому до грудня 2013 року - близько 30 тис., і нарешті на третьому і четвертому етапах в 2014 році - по 3 тис. осіб . Військове відомство готове запропонувати їм службове житло, отримане за рахунок переобладнання армійських казарм, збільшення грошового утримання до 3,5-3,6 тис. грн. в місяць, можливість безкоштовного заочного навчання у вузах під час проходження служби за контрактом та отримання первинного офіцерського звання, а також пріоритетне право вступу на держслужбу. Крім того, в Міноборони обіцяють забезпечити військовослужбовцям нормований робочий день та вихідні, а також позбавити їх від виконання невластивих функцій, наприклад несення караулів і нарядів, переклавши ці обов'язки на організації, наймані за системою аутсорсингу.

Крім контракту, в Генштабі розглядається можливість надати громадянам право проходити так звану добровільну військову службу.

"Вона буде передбачена для осіб, що просто хочуть служити в армії. Це буде можливо протягом 12 місяців і тільки в частинах забезпечення за місцем проживання таких громадян", - пояснив Лисенко, не уточнивши, втім, в яких юридичних відносинах з Міноборони будуть перебувати ці добровольці.

Фінансово підкріпити ці стимули в Міністерстві оборони розраховують, зокрема, за рахунок реалізації нерухомого майна - військових містечок і земель, а також подальшого скорочення ЗСУ, чисельність яких до 2017 року повинна досягти 110 тис. людей.

Голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Леонід Поляков вважає, що теоретично держава здатна забезпечити перехід на контрактну армію.

"Однак виникає відразу кілька питань, на які ніхто не дав відповіді. Наприклад, чи буде перехід на контракт здійснюватися тільки у відношенні збройних сил або ж він торкнеться всіх військових формувань? Як боротися з корупцією, яка може виникнути під час роботи з компаніями, залученими за системою аутсорсингу? І, нарешті, чи будуть окремо стимулювати людей, які несуть службу у віддалених точках країни? Якщо економіка запрацює краще, значить, цим фахівцям слід підвищити зарплату, щоб не виникло плинності кадрів. І навпаки, якщо ситуація в економіці погіршиться, хто взагалі буде пропонувати ці стимули?"- зауважив Поляков.

Крім цього, в Міноборони презентували щорічне видання "Біла книга".

Як випливає з видання, в 2012 році чисельність Збройних сил (ЗСУ) продовжила скорочуватися. Зокрема, якщо в 2011 році в сухопутних військах налічувалося 68 тис. військовослужбовців, то в кінці 2012 року - вже 57 тис. На 100 людей звільнено військово-морські сили. Чисельність повітряних сил зменшилась майже на 3 тис. осіб. Всього ж на кінець минулого року в українській армії було 184 тис. осіб (позаторік - 192 тис.).

У порівнянні з минулим роком скоротилася і кількість озброєнь. Зокрема число танків поменшало на 49 одиниць (686 проти 735), бойових літаків - на 48 (160 проти 208), а бойових кораблів - на 4 (26 проти 22). Разом з тим керівники військового відомства заявляють про підвищення рівня оснащеності ЗСУ.

"Кількість боєздатних літаків збільшилася в півтора рази, відновлена технічна готовність половини бойових кораблів і катерів, вдосконалена польова, повітряна і морська виучка військ і флоту", - повідомив перший заступник міністра оборони Олександр Олійник.

За його словами, збільшення оборонного бюджету в 2012 році на 2,1 млрд. грн дозволило поліпшити фінансування підготовки ЗСУ, здійснити закупівлю, модернізацію та відновлення озброєнь і військової техніки, а також підвищити грошове утримання військовослужбовців і зарплату цивільних співробітників.

Як повідомив Олійник, головною особливістю 2012 року стала розробка нормативних актів, що регулюють діяльність збройних сил, зокрема концепції реформування і розвитку ЗСУ до 2017 року. Цей документ, зокрема, передбачає перехід збройних сил на контрактний принцип комплектування.

Нагадаємо, Міноборони має намір востаннє провести призов на строкову службу до армії восени 2013 року.

Раніше Міноборони заявило про намір призупинити призов до армії у 2013.

У травні 2012 року Міністерство оборони заявляло про намір у 2014 році перейти на формування особового складу Збройних сил виключно на підставі контракту.

Як відомо, в пункті 6 передвиборної програми президента Віктора Януковича 2010 року було записано: «Гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року».

схожі новини