Новини 12:25

МЗС: найбільше закордонних українців мешкає у Латвії і Молдові

Майже сім тисяч осіб з 54 країн світу з 2004 року отримали статус закордонного українця, тобто особи, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є родом з України. Про це повідомила прес-служба МЗС України.

"Загалом статусу закордонного українця з часу прийняття у 2004 році Закону України "Про закордонних українців" набуло 6913 осіб з 54 країн світу", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у міністерстві, на засіданні Національної комісії з питань закордонних українців було прийняте рішення надати статус закордонного українця 750 особам з 30 країн. Серед них – найчисленніші групи становлять громадяни Латвії та Молдови.

Під час засідання члени Комісії були поінформовані про стан реалізації розробленої на виконання доручення Президента України та затвердженої Кабінетом Міністрів України у липні 2012 року Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року та основні напрямки, за якими уряд України надаватиме фінансову підтримку закордонним українським громадам.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус закордонних українців" від 9 лютого 2012 року закордонний українець, який перебуває в Україні на законних підставах, користується такими самими правами і свободами, а також має такі самі обов'язки, як і громадянин України, за винятками, встановленими Конституцією, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою.

Особа, яка набула статусу закордонного українця, має право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або провадити іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

Особи, які набули статусу закордонного українця, мають право на набуття громадянства України в порядку, встановленому Законом України "Про громадянство України". 

За підсумками 2010-го року найбільше українців стали громадянами Чехії, Польщі і Словаччини.

Нагадаємо, 2012 року Кабінет міністрів затвердив Державну програму співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року з обсягом фінансування майже 104 млн грн (близько 13 млн дол).

На початку 2012  року Янукович підписав зміни до закону «Про правовий статус закордонних українців», які розширюють права закордонних українців.

схожі новини