Новини 2013-03-10 19:20

У США заперечили переговори з талібами

Повідомлення про відновлення переговорів США з талібами не відповідають дійсності. Про це заявив сьогодні журналістам представник американської адміністрації.

"Це просто не відповідає дійсності", - зазначив він.

За словами представника, уряд США зберігають прихильність процесу політичного примирення в Афганістані, що передбачає переговори з талібами. Однак, як вважають у Вашингтоні, прогрес багато в чому залежить від досягнення домовленості між владою в Кабулі і рухом "Талібан".

Про те, що США нібито відновили переговори з радикальним рухом "Талібан", перервані рік тому, заявив раніше в Кабулі президент Афганістану Хамід Карзай.

"Лідери талібів і представники США беруть участь в переговорах", - запевнив він.

За словами Карзая, ці консультації, які проходять в Катарі, "ведуться на регулярній основі, щодня".

Водночас, представник талібів Забіхулла Муджахід спростував дану заяву. За його словами, з моменту призупинення консультацій "ніякого прогресу досягнуто не було".

Як відомо, США і Афганістан раніше неодноразово заявляли про намір досягти примирення з "Талібаном", який у разі відмови від збройної боротьби і терористичних дій зможе в майбутньому взяти участь в політичному процесі державного будівництва на афганській території.

Американська адміністрація та уряд республіки роблять спроби домовитися з помірними лідерами руху ще з 2011 року, але поки їх зусилля не приносять результату. Одна з головних причин - небажання талібів визнати владу в Кабулі.