Новини 17:59

Переможець конкурсу на посаду ректора ДонНУ відмовився від посади

Професор Юрій Лисенко, обраний ректором Донецького національного університету, відмовився від посади за станом здоров’я. Відповідну заяву направив Міністерству освіти, науки, молоді і спорту.

Як повідомив Лисенко, цим листом він зняв свою кандидатуру для затвердження на посаду ректора вузу.

За його словами, ті судові розгляди, які з 27 грудня 2010 року тривають в Окружному адміністративному суді м. Києва про законність виборів ректора в ДонНУ, можуть затягтися на тривалий термін і йому не вистачить здоров’я на «цей марафон».

«Так, подав заяву. Здоров’я немає, і я боюся, що я цей марафон не витримаю. Адже, ви можете собі уявити, що суд перенесли вже. І в мене такий стан зараз...», - зазначив Лисенко.

На уточнююче запитання, чи написана заява «за станом здоров’я», Лисенко відповів: «Казатимемо, що так».

Викладач також зазначив, що не бачить для себе перспектив у позитивному і швидкому розв’язанні ситуації, що склалася, тому вирішив відмовитися від своїх намірів стати ректором ДонНУ.

«Усі прогнозували, що цей марафон взагалі міг затягтися до вересня, і навіщо я ризикуватиму здоров’ям. Тим паче, я не побачив такої перспективи, яка може привести до ректорства», - зазначив професор.

Крім того, за інформацією адвоката Лисенка Катерини Кутньої, і дружина Лисенка – проректора ДонНУ Тетяна Лев звільнилася з університету «за власним бажанням».

«Так, вона, справді, написала заяву «за власним бажанням». Ну ви ж розумієте...», – зазначила адвокат і відмовилася давати будь-які коментарі.

Нагадаємо, 10 грудня переможцем на виборах претендента на посаду ректора став завідувач кафедрою «Економічна кібернетика» Юрій Лисенко.

Однак результати виборів опротестував у суді викладач Київського національного університету МВС Олександр Користін, який заявив, що теж подавав документи на участь, але не був включений до списку претендентів. Після попереднього слухання розгляд позову Користіна було призначено на 25 січня.

Варто зазначити, що після обрання Лисенка на посаду ректора правоохоронці провели обшук у його квартирі, а також у робочому кабінеті його дружини, яка теж працює в університеті. За повідомленнями прокуратури, слідчі дії проводилися у зв'язку із порушенням кримінальної справи про розтрату майна посадовими особами вузу.

Крім того, увечері 17 грудня двоє невідомих збили з ніг і завдали декілька ударів в голову дружині новообраного ректора. Жінка в результаті нападу отримала струс мозку.

Київський окружний адміністративний суд переніс призначене на сьогодні слухання у «справі Донецького університету» на 24 лютого.