Новини 15:24

У найбільшій за останнє століття техногенній катастрофі у США загинуло майже 600 осіб

Тиждень.ua зібрав наймасовіші та найбільш руйнівні за своїми наслідками техногенні катастрофи, які сталися в США за останнє століття.

Найгірша техногенна катастрофа в американській історії сталася 16 квітня 1947 року в портовому місті Техас-Сіті, де вибухнули два вантажні судна з аміачною селітрою

Внаслідок вибуху загинуло 550-600 осіб, зокрема, майже всі пожежники і практично всі глядачі, які в той час були на пірсі. Поранено було більше 2 тис осіб, серед яких школярі, котрих зачепило розбите скло з вікон шкіл, розташованих на відстані майже 2 км від епіцентру вибуху.

17 липня 1944 року в порту Чикаго вибухнуло судно з 4,6 тис тонн вибухових речовин на борту, поряд розташовані для завантаження ще 430 тонн вибухівки і поїзд з 10 вагонами боєприпасів. Сила вибуху склала 3,4 бали за шкалою Ріхтера і його було чутно за 320 км від Чикаго. Загинуло 320 осіб.

25 березня 1911 року сталася найбільша в історії Нью-Йорка техногенна катастрофа – пожежа на швейній фабриці «Трайангл». Через обмеженість засобів пожежників, вогонь, який спалахнув на 8-му поверсі, не вдалося вчасно локалізувати. Внаслідок цього загинуло 146 працівників компанії.

Одна з найбільших катастроф США сталася 10 червня 1860 року: обвалилася п’ятиповерхова будівля фабрики «Пембертон Мілл». В той час на фабриці перебувало 600 осіб, з них загинуло 145 людей. На місці трагедії побудували нову таку саму фабрику.

20 березня 1905 року 58 осіб загинуло через вибух на взуттєвому заводі Гровер.

53 людини загинуло 9 серпня 1965 року внаслідок пожежі на ракетній шахті Titan.

3 вересня 1991 року через пожежу на заводі Imperial Foods в Північній Кароліні загинуло 25 людей.

23 жовтня 1989 року на хімічному заводі Phillips 66 (Пасадена, Техас) пролунали потужні вибухи. Перший вибух був настільки сильним, що досягнув 3,5 бали за шкалою Ріхтера і мав силу 2,4 тонни в тротиловому еквіваленті. Щоб загасити пожежу знадобилось 10 годин. Загинуло 23 людини.

15 січня 1919 року в бостонському районі Норт-енд вибухнув гігантський резервуар з патокою, і хвиля рідини пронеслась містом зі швидкістю 60 км/год. Жертвами затоплення Бостона стали 21 особа, а ще 150 – потрапили до лікарні.

Розлив нафти Exxon Valdez Oil став однією з найбільших техногенних катастроф не тільки США, а й світу. Аварія сталася, коли труби під час спуску у воду вдарились об риф. В  протоку Принца Вільяма біля Аляски вилилось 750 тис барелів нафти. Вилив мав значні економічні наслідки, загинуло багато морських жителів.

Найбільша до Чорнобильської аварії катастрофа в історії ядерної енергетики сталась 28 травня 1979 року на атомній станції Трі-Майл-Айленд, розміщеній на річці Саскуеханна, недалеко від Гаррісберга. Після аварії було евакуйовано жителів сусідніх до станції районів. На очищення АЕС від радіоактивних елементів знадобилось чотири роки і $1 млрд.

У 2005 році на третьому за величиною нафтопереробному заводі США, розміщеному в Техас-Сіті, стався вибух. 15 працівників заводу загинули, 170 були поранені. Уряд США наклав ряд штрафів на власника заводу компанію BP за порушення різних законів та халатність, які і призвели до аварії.

У США увечері 17 квітня на заводі з виробництва добрив West Fertilize в штаті Техас стався потужний вибух. За словами очевидців, вибух був настільки сильним, що його було чути приблизно в 70 км від заводу. Мешканців низки районів поряд з Вестом евакуюють через витік аміаку і небезпеки ще одного вибуху. Шериф округу Парнелл Макнамара заявив журналістам, що містечко Вест з населенням 2800 чоловік в даний час схоже на зону військових дій. За різними оцінками загинуло від 50 до 70 осіб .

Представники місцевої влади заявили, що кількість постраждалих в результаті вибуху може "обчислюватися сотнями". Відомо, що лише в одну з місцевих лікарень вже доставлені 60 осіб.