Новини 2013-04-19 08:39

В Україні державний прапор перевертали, рвали й загортали в нього сміття

В Україні над державним прапором здійснювали наругу: його кілька разів перевертали на урочистих заходах, рвали, малювали на ньому свастику й використовували для сміття.

Ще 2007 року книгу тодішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича "...І рік при владі" оздобили перевернутим прапором.

Черговий конфуз із Януковичем трапився 2010 року під час неформального саміту президентів країн СНД у Криму. Тоді  зустріч із президентами Росії Дмитром Медвєдєвим, Білорусі Алєксандром Лукашенка, Азербайджану Ільхамом Алієвим, Вірменії Сержом Саргсяном та Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим відбулась на тлі перевернутого державного стягу.

У жовтні 2010 року державний прапор України, що висів на флагштоку навпроти Черкаської міської ради, був розмальований фашистською свастикою. Факт наруги над прапором зафіксували і камери відеоспостереження на будівлі мерії. Проте міліція Черкащини не побачила злочину у нарузі над державним прапором, який вважає "шматком тканини". 

2011 року на сміливій фотосесії ЗМІ упійпали Паніченко Лесю, керівника апарату Апеляційного суду Черкаської області біля державного прапора. Як повідомляли у ЗМІ,  до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та голови Служби безпеки України звернулись із проханням розглянути можливість притягнення судді до кримінальної відповідальності. Проте невідомо, чим закінчилась ця справа.

Того ж року під час святкування Дня державного прапора України  регіонали у Харкові під час бійки порвали найбільший у світі прапор України.

Тоді представники Української народної партії винесли прапор розміром 45 на 30 метрів в початок площі, в місце навпроти облдержадміністрації сьогодні в 11.00. Це жовто-синє полотнище вважається найбільшим у світі прапором України, його пошила вдова шахтаря, пенсіонерка з Донецька.

У березні 2012 року стало відомо про черговий конфуз із державним прапором у Тернопільській  обласній державній адміністрації. У фойє з одного боку державний прапор розміщений правильно, а  з іншого – перевернутий.

    

Напередодні 9 травня у Харкові почали обривати синьо-жовті прапори України.

 

 

 

Вчора, 17 квітня, працівники комунальних служб в Чернігові збирали сміття на полотнище, схоже на Державний Прапор України. Інформацію за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення.

Згідно з опитуванням, українці більше пишаються державним прапором, ніж гривнею.

схожі новини