Новини 12:29

Рада ухвалила антикорупційний закон

Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики». За цей законопроект, який входить до пакету законів щодо лібералізації візового режиму з ЄС, проголосували 373 народних депутатів з 417.

"Цей закон, за великим рахунком, є революційним", - сказав народний депутат з фракції "Батьківщина" Павло Петренко, представляючи документ. За його словами, закон входить до пакету законів щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

За словами депутата, закон передбачає введення антикорупційного реєстру та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Закон також передбачає захист осіб, які повідомили про корупційні правопорушення. Крім цього, закон передбачає деталізувати форму декларації про майно, доходи та витрати.

Закон зменшує обов'язковий для декларування мінімальний розмір витрат (вкладів, внесків) вищих посадових осіб з 150 тис. до 80 тис. гривень.

Раніше законом встановлювалося, що декларації заповнюються суб'єктами відповідальності за корупційні дії, в яких зазначаються суми витрат на купівлю або взяття в оренду нерухомості, транспортних засобів, а також суми вкладів у банках, цінні папери та інші активи, якщо разова витрата за кожною позицією складала або перевищувала 150 тис. гривень.

У первинному варіанті законопроекту пропонувалося знизити суму таких разових витрат до 20 розмірів мінімальної зарплати (близько 22,7 тис. гривень).

Крім цього, Рада уточнила і розширила список осіб, які зобов'язані подавати декларації про свої доходи та витрати. Крім керівництва держави, міністрів, народних депутатів, суддів та керівників окремих центральних органів виконавчої влади подавати декларації будуть зобов'язані заступники міністрів, керівники та заступники керівників органів виконавчої влади Криму та органів місцевої влади.

При цьому парламент встановив, що посадові особи у своїх деклараціях повинні вказувати не тільки суму коштів, витрачену на певні потреби, але й повне найменування банків, фондів або організацій, через які вони були проведені.

Депутати зобов'язали вищих посадових осіб протягом 10 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права. При цьому забороняється передавати таке майно на користь членів їх сімей, перелік яких пропонується розширити повнолітніми дітьми і батьками.

Розширено і перелік близьких осіб, зокрема прадідусями, прабабусями, правнуками і т.д.

Рада також ввела логічний та арифметичний контроль над даними, зазначеними в деклараціях, а також ввела перевірку декларацій на наявність конфлікту інтересів. Порядок контролю повинні будуть визначати Міністерство доходів і зборів, а також Міністерство юстиції.

Разом з тим парламент зняв з розгляду і тим самим відхилив депутатський законопроект № 2577 і законопроект Кабміну № 2608 про вдосконалення боротьби та протидії корупції у зв'язку з тим, що частина їх положень були включені в ухвалений парламентом законопроект № 2837.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...