Новини 17:50

Регіонали провалили створення антикорупційного бюро

Верховна Рада провалила антикорупційні законопроекти про національне антикорупційне бюро та про перевірку чиновників усіх рівнів.

За проект закону про національне антикорупційне бюро N2218 проголосували 166 депутатів при 226 необхідних: два регіонали, 78 депутатів Батьківщини, 39 депутатів УДАРу, 35 депутатів Свободи і 12 позафракційних. Комуністи за законопроект не голосували, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Проект передбачав створення національного антикорупційного бюро як єдиного антикорупційного державного правоохоронного органу зі спеціальним статусом.

Передбачалося, що орган займеться боротьбою з корупційними правопорушеннями, скоєними особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. Бюро пропонувалося підпорядкувати Верховній Раді як колегіальному органу.

Також депутати не підтримали проект закону N2219 про антикорупційну перевірку чиновників усіх рівнів. За проголосував 201 депутат при 226 необхідних: 82 депутати «Батьківщини», 38 депутатів УДАРу, 35 депутатів «Свободи», 29 комуністів і 17 позафракційних. Регіонали за законопроект не голосували.

Проект визначав порядок спеціальної перевірки даних про офіційні доходи суб'єктів антикорупційної перевірки. До таких суб'єктів пропонувалося віднести президента України, спікера Верховної Ради, прем'єр-міністра, міністрів, голову СБУ, генерального прокурора, посадових осіб органів прокуратури, СБУ, митної служби, податкової служби, народних депутатів, депутатів місцевих рад, професійних суддів, членів Вищої ради юстиції.

Читайте також: Уряд хоче обмежитися «косметичним» оновленням антикорупційної держпрограми?

схожі новини

Новини RedTram

Loading...