Новини 17:31

Transparency International порівняє задеклароване та реальне майно держслужбовців

Представники Transparency International в Україні вітають ухвалення парламентом антикорупційного закону. Про це на зустрічі з журналістами 15 травня розповів президент організації Олексій Хмара, передає кореспондент Тиждень.ua.

Законом передбачено, зокрема, що відомості, зазначені у деклараціях високопосадовців про майно, мають з'явитися у вільному доступі. Це правильно – декларації службовців мають бути доступними в інтернеті, наголосили експерти.

Зараз, відзначає Олексій Хмара, декларації отримати надзвичайно важко.

"Вони виходять у якійсь газеті "Гудок" накладом у три примірники, які спалюються ще у друкарні", – іронізує він.  "Декларації можна отримати на запит. Але тільки 63% інформаційних запитів в Україні задовольняються, і лише кожен другий з них – по суті", - додав експерт.

"Наш пріорітет на цей рік – зробити декларації прозорими, доступними онлайн", – підкреслюють представники організації.

Важливим, на їхню думку, є і запровадження незалежного контролю за змістом декларацій. Адже на сьогодні максимальний штраф за неподання декларації складає лише 435 гривень, а за неправдиву інформацію у декларації взагалі не передбачено ніякої відповідальності.

"З 1 червня ми почнемо перевіряти стиль життя державних службовців високого рангу, – пообіцяв Олексій Хмара. – Будемо дивитись, наскільки реальний стиль життя відповідає задекларованному. Буде багато цікавих сюрпризів".

Як повідомлялось, декларації про доходи оприлюднила лише третина народних депутатів. 

Нагадаємо, антикорупційна рада вимагає перевірити доходи Януковича. 

Новини RedTram

Loading...