Новини 12:48

Експерт: Янукович мріє поїсти "безкоштовного сиру" на саміті у Вільнюсі

Віктор Янукович сподівається, що ЄС підпише угоду про асоціацію в листопаді навіть, якщо Юлія Тимошенко і далі перебуватиме у в’язниці. Про це пише професор, старший науковий співробітник кафедри міжнародних відносин в Університеті Джона Гопкінса Тарас Кузьо у колонці для європейського видання EUobserver.

На думку Кузьо заяви про загрозу повороту України на схід є безпідставними.

«Більшість бізнес-еліт України, не кажучи вже про політичні опозиційні групи, виступають проти. Президент Янукович і так званий «Донецький клан» олігархів з його рідного міста є економічними націоналістами і  не бажають відмовлятися від суверенітету на користь чи то ЄС, чи Росії. Вони хочуть жити в доглобалізованому світі, в якому вони здійснюють інтеграцію зі Сходом чи з Заходом на своїх власних умовах. Вони забули старе прислів'я, що тут (в ЄС – Ред.) немає такого поняття, як «безкоштовний сир»… Здається, президент Янукович переконаний, що незважаючи на всі західні заяви останніх 18 місяців він зможе і далі утримувати її (Юлію Тимошенко – Ред.) у в’язниці і в будь-якому разі підписати угоду з ЄС. Іншими словами: він сподівається на «безкоштовний сир» у Вільнюсі», - пише експерт.

«Брюссель і, що більш важливо місія Кокса-Кваснєвського, повинні розуміти, що основна мотивація правління президента Януковича -  влада і гроші. Все інше, в тому числі європейська інтеграція, - вторинне. Звільнення Тимошенко може сприяти підписанню угоди про асоціацію, але водночас він боїться через це втратити владу в 2015 році. У той же час, реальна влада в Україні перебуває в руках спонсорів Януковича олігархів. Якщо ЄС погрожуватиме деяким великим рибам, таким як Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ візовими заборонами і заморожуванням активів, можна буде швидко побачити як на Януковича натиснуть, щоб він звільнив Тимошенко і приборкав своїх головорізів. Це єдиний спосіб змусити його грати за правилами, а не правилами, як колись сказав колишній керівник зовнішньою політикою ЄС Хавьєр Солана. ЄС повинен нарешті дуже чітко показати, що безкоштовного сиру не буде», підкреслює аналітик. 

Читайте також: Секретар Венеціанської Комісії: “Київ має достатньо часу, щоб виконати вимоги ЄС”

схожі новини

Новини RedTram

Loading...