Новини 12:55

За останні роки на Одещині створили лише один заповідник, на Черкащині – 84

Протягом 2006-2012 років в Україні було створено 785 об’єктів природно-заповідного фонду. Про це повідомили у відповідь на інформаційний запит Тиждень.ua у департаменті заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України.

Найбільше за ці шість років створили заказників місцевого значення (343) та пам’яток природи місцевого значення (331).

Додалось і парків – зокрема національних природних (32),  регіональних ландшафтних  (23) та дендрологічних місцевого значення (12).

За цей період в Україні побільшало лише на один ботанічний сад загальнодержавного значення, на один зоологічний парк місцевого значення й на один парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Найбільше протягом 2006-2012 років об’єктів природно-заповідного фонду створили на Черкащині (84), у Києві (73) й Вінничині (60).

Абсолютним антирекордсментом за кількістю створених заповідників є Одеська область, де за цей час додався тільки один. Не надто багато нових об’єктів природно-заповідного фонду започаткували у Чернігівській (4), Херсонській (5), Донецькій (5), Запорізькій (6), Миколаївській (8) та Рівненській (8) областях.

Інфографіка Максима Соловйова

Водночас у департаменті зазначають, що «на теперішній час на розгляді Кабінету Міністрів України перебуває проект указу президента України «Про зміну меж природного заповідника «Єланецький степ» з розширенням площі заповідника на 1,3 тис.га».

Також на розгляді в адміністрації президента перебувають проекти указів президента України: «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський» з розширенням території парку на 6,4 тис.га; «Про створення національного природного парку «Мале Полісся» площею 9 тис. га; «Про зміну меж території Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника» із збільшенням площі заповідника на 2,8 тис. га; 4 проекти щодо створення 16 заказників та пам’яток природи загальною площею близько 4,5 тис. га.

«Проводяться роботи щодо створення національних природних парків «Нобельський» в Рівненській області, «Нижньодніпровський» в Херсонській області, розширення територій національних природних парків «Дворічанський» в Харківській області, «Чарівна гавань» в АР Крим, «Джарилгацький» в Херсонській області, «Нижньосульський» в Полтавській та Черкаській області, низки інших територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення»,  – інформують у департаменті.

Водночас у департаменті не змогли повідомити, скільки заповідних територій припинили своє існування у цьому статусі.

«Статистичні дані щодо кількості природно-заповідних об’єктів, статус яких скасовано, в тому числі по областях за період 2006-2012 роки, надати неможливо в зв’язку з відсутністю аналітичних даних», – повідомляють у відомстві. 

схожі новини