Новини 10:30

Лукашенка про саміт в Астані: Янукович до нас, мабуть, вже ніколи не приїде

Не всі учасники засідання саміту в Астані, під час якого у середу, 29 травня, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації, висловлювали впевненість в тому, що домовленості про поглиблення співпраці вигідні Україні.

Як повідомляє «КоммерсантЪ-Украина», одним з головних ньюсмейкерів став президент Білорусі Аляксандр Лукашенка. Під час церемонії підписання кількох технічних документів Євразійської економічної комісії, яка відбулася після президентських переговорів, Лукашенка не звернув уваги на включений мікрофон.

"Янукович до нас, мабуть, вже ніколи не приїде!" – посміхаючись, сказав президент Білорусі, підписавши чергову угоду.

Натомість про те, що Україна стане членом Митного союзу після відповідних домовленостей, заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на спільній прес-конференції з Віктором Януковичем. У відповідь на слова колеги український лідер розсміявся, давши зрозуміти, що вважає це жартом, і не став його поправляти. Тим часом і Янукович, і інші представники України витратили вчора чимало часу, переконуючи журналістів у привабливості Митного союзу.

Нагадаємо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...