Новини 2013-06-14 18:55

«Коронація слова» назвала своїх переможців

Богдан Коломійчук, Оршуля Фариняк, Олексій Ганзенко, Лана Ра й Володимир Читай стали лауреатами першої премії від Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2013». Про це йдеться в офійному повідомленні організаторів.

Усього було візначено 49 осіб у восьми номінаціях. Зокрема, у номінації «Романи» відзначили десятьох письменників, у «Кіносценаріях» лауреатами стали семеро сценаристів, стільки ж перемогло у номінації «Пісенна лірика».

По шість дипломантів було відзначено у номінаціях «П´єси» та «Пєси для дітей», по п’ять – у номінаціях «Прозові твори для дітей», «Кіносценарії для дітей».

Найменше – всього четверо осіб – відзначили у номінації «Пісенна лірика для дітей».

Як зазначають організатори, цього року кількість рукописів, поданих на конкурс, становила близько шести тисяч.

«Ми зробили статистику і виявилося, що 87% усіх письменників в Україні пройшли через «Коронацію слова», – заявила Тетяна Логуш, президент "Коронації слова" під час нагородження переможців.

Одне із нововведень церемонії – премія «Золотий пістоль» від Андрія Кокотюхи: нею відзначатимуть гостросюжетні твори. Цього року її здобув Владислав Івченко за роман «Найкращий сищик імперії».

«Я прихильник того, щоб література була сегментована. Це тільки в радянській їдальні було «перше, друге і компот». А для тих, хто себе поважає, кожна страва якось називається. Зокрема й страва інтелектуальна. Немає просто книжок, кіно або музики. Існують їх жанри, стилі й напрямки», – пояснює він.

схожі новини