Новини 10:13

Мільйонні борги за харчування солдат Міноборони пояснює змінами у тендерному законодавстві

Міністерство оборони не змогло продовжити угоди з фірмами, які забезпечують харчування солдат через зміни у тендерному законодавстві. Про це Тижню повідомили у прес-службі міністерства.

У міністерстві визнали заборгованість перед двома фірмами, які надають послуги з організації харчування військовослужбовців, на загальну суму близько 120 мільйонів гривень, зазначивши, що це результати законодавчої колізії.

«Справа в тому, що усі комерційні структури харчують особовий склад за державні кошти. Там, де залучаються державні кошти, повинні проводитися тендерні закупівлі. У 2007 році, коли комерційні структури приступили до харчування військових, пролонгація договорів відбувалася щороку», - сказано у повідомленні.

У зміненому законі про державні закупівлі визначено - продовжувати дії договорів з 1 січня 2011 року з переможцями торгів 2007-2010 років.  

«Тому було прийнято рішення - продовжувати дії договорів з 1 січня 2011 року з переможцями торгів 2007-2010 років. Згодом було прийнято інше рішення - продовжувати договори не з переможцями торгів 2007-го, а тільки 2009-2010 років», - пояснюють у Міноборони.

У 2009 році, Законом про Державний бюджет, усім фірмам було продовжено дію договорів на рік. 

«Тобто, апріорі вони не повинні були проводити ніякі торги. Але коли Міністерство оборони України подало відповідні документи для того, щоби взяти зобов’язання на харчування особового складу, Державне казначейство їх не прийняло. Виникла колізія, що Міністерство оборони не може подовжити дію договорів. Не дивлячись на це, фірми продовжують надавати послуги з організації харчування військовослужбовців і надалі, без зривів», - говорять у відомстві. 

Таким чином, вважають у Міноборони, вирішити нормативно-правову колізію, що виникла в цьому питанні, можливо лише в судовому порядку. Зараз усі матеріали знаходяться в Господарському суді Києва. 

«Тільки після рішення суду Міністерство оборони України зможе погасити існуючу заборгованість, не порушуючи норм чинного законодавства», - запевнили у МОУ. 

У міністерстві також зазначили, що станом на 8 лютого жодна з військових частин  не переходила на харчування сухими пайками і якщо якась з комерційних структур буде не спроможна забезпечити харчування військовослужбовців, як мінімум дві-три з восьми аутсорсінгових компаній висловили готовність замінити вибулих. 

Нагадаємо, 8 лютого керівники підприємства «Івала» та державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський воєнторг», які забезпечують харчування солдат, заявляють, що Міністерство оборони виштовхує їх з ринку, створюючи мільйонні заборгованості.