Новини 10:42

Від «Укртелекому» до приватизації вимагають повернути $222 млн кредиту

Міжнародні банки Credit Suisse First Boston (CSFB) і Deutsche Bank (DB) зажадали від «Укртелекому» достроково погасити $222,2 млн кредиту у зв'язку з швидкою зміною власника компанії.

Зазначена сума – є залишком залученого у 2005 році кредиту на $500 млн. Чергового траншу у розмірі $56 млн банки готові чекати до 25 лютого, а усієї суми боргу - до 25 травня. 

В «Укртелекомі» говорять, що зараз продовжують переговори про повернення до колишнього графіка платежів і відстрочення запропонованої дати погашення боргу. 

Згідно з проспектом емісії, західні банки пред'явили кредит до дострокової виплати «у зв'язку із зміною контролю у ВАТ «Укртелеком». Аналітик BG Capital Олександр Паращий пояснює, що в умовах кредитного договору від 2005 року є пункт, згідно з яким кредитор може зажадати дострокового погашення позики у разі дій з боку держави, спрямованих на зменшення держчастки в підприємстві. 

«Фактично CSFB і DB могли зажадати дострокової виплати ще два роки тому або минулого року, коли держава готувалася до приватизації «Укртелекому», - відмічає Паращий. 

Експерти також відзначають, що в «Укртелекому» немає вільних грошей для повного погашення кредиту, тому підприємство буде вимушено випускати короткострокові облігаціє мйне на усю суму кредиту. 

«На ці папери буде попит, оскільки у «Укртелекому» досить низький рівень заборгованості. Але підприємству доведеться переплатити 5-7% річних - $10-14 млн в грошовому еквіваленті», - вважає аналітик Concorde Capital Єгор Самусенко. 

Як відомо, у жовтні 2010 року Фонд держмайна оголосив конкурс з приватизації 92,79% акцій «Укртелекому» за стартовою ціною 10,5 млрд грн. На участь в ньому подала заявку тільки українська «дочки» австрійської компанії EPIC - ТОВ ЕСУ. За умовами тендеру в цьому випадку проводиться незалежна оцінка підприємства, після чого єдиному учасникові аукціону буде запропоновано купити підприємство за цією вартістю. 

У кінці минулого тижня консалтингова фірма «Острів», вибрана як оцінювач, передала свої виводи у ФГИ.   

Джерела на ринку повідомляють, що оцінка «Острова» перевищує стартову вартість "Укртелекому" на декілька десятків мільйонів гривен