Новини 2013-06-25 18:09

Журналіст про телеканал Арбузова: Цензура і тотальний бєзпрєдєл стали нормами життя каналу

Журналісти телеканалу, що начебто належить до умовного медіахолдингу Сергія Арбузова, працюють в умовах жорсткої цензури, але частково самі винні у цьому. Про це розповів екс-працівник БТБ Андрій Деркач у блозі «Відеотека».

«Забороняють згадувати тих чи інших осіб. А останнім часом, як переказують мої колеги, доходить до абсурду: керівництво каналу нав’язує редакторам і журналістам експертів, визначає, з яким експертом і з яких питань потрібно говорити», – розповідає Деркач.

За словами екс-працівника, йому на телеканалі БТБ заборонили згадувати «живого, нашого сучасника, українського підприємця, який володіє багатьма заводами, серед іншого, імпортує природний газ Центральної Азії із Росії».

«Маємо справу з цензурою, це не як серія поодиноких випадків, а норма життя на каналі. Топ-менеджер, який спілкується з власником, на власний розсуд встановлює рамки для своїх підлеглих, виходячи з власних уявлень про те, що власнику сподобається, а що ні», – заявляє журналіст.

За його словами, також цензуру застосовують наступні ланки впливу БТБ – шеф-редактори та випускові редактори.

Натомість кроки журналістів вправо чи вліво «караються дисциплінарними заходами – аж до звільнення».

«Це означає тотальний бєзпрєдєл, відсутність жодних принципів, жодної редакційної політики. Звичайно, у цьому винні й самі журналісти: домовлятися про правила гри з власником потрібно перед її початком», – зауважує Деркач.

Як відомо, у грудні 2010 року головою Нацбанку був призначений Сергій Арбузов. У червні 2011 року Нацбанк заснував ТОВ «Банківське телебачення» і за рахунок своїх коштів створив статутний фонд компанії у розмірі 10 млн грн, який пізніше був збільшений до 150 млн грн.

З того часу на оснащення та функціонування телеканалу коштом Нацбанку було проведено тендери на 117,97 млн грн. З них на обладнання було витрачено 73,41 млн грн, на транспортні засоби – 1,98 млн грн, ще 42,31 млн грн – на послуги супутника і користування багатоканальною мережею.

Нагадаємо, під час прес-конференції Сергій Арбузов заперечив, він є власником неофіційного медіахолдингу.

Читайте також: Медіаексперти: телеканал Арбузова може спіткати доля ТРК «Київ».

схожі новини