Новини 2011-02-10 12:48

Родичі Єфремова на угодах із держпідприємствами заробили вже більше мільярда гривень

Державне підприємство «Луганськвугілля» 31 січня за результатами тендерів уклало дві угоди вартістю 269,36 млн грн з фірмами близьких родичів голови фракції Партії регіонів в Верховній Раді Олександра Єфремова.

ТОВ «Iндекспром» продасть «Луганськвугіллю» машини та устаткування на 112,62 млн грн. ТОВ «ДС-8» надасть послуги з обслуговування і ремонту машин та устаткування на 156,74 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Дві третини статутного капіталу ТОВ «ДС-8» належить сину народного депутата Ігорю Єфремову.  Іншим співзасновником фірми є давній бізнес-партнер Олександра Єфремова Віктор Немліхєр, батько голови правління компанії «Луганські авіалінії» Анатолія Немліхєра.

Засновником ТОВ «Iндекспром» є Наталя Єфремова, за даними джерела «Наших грошей» вона  близька родичка голови фракції ПР. У Наталі Єфремової також є спільна фірма з Віктором Немліхєром.

Починаючи з 2005 року «Iндекспром» і «ДС-8» стали переможцями тендерів державних підприємств вуглепрому на загальну суму 1,02 млрд грн. З урахуванням останньої перемоги сімейство Єфремових освоїло 1,29 млрд грн.

Найгірше справи у Єфремових йшли за часів другого уряду Віктора Януковича у 2006-2007 роках, коли «Індекспром» отримав лише 49,68 млн грн. На той час оглядачі фіксували потужний конфлікт в стані Партії регіонів між «донецьким» та «луганським» угрупуваннями.

Раніше Олександр Єфремов в інтерв’ю щодо своїх статків казав: «Я можу забезпечити свою сім’ю, у мене немає матеріальних проблем. Живу на доходи від депозитів, зарплату народного депутата, зарплату моєї жінки і доходи від бізнесу сина».

Зазначимо, що Єфремов ніколи не публікував свою декларацію про доходи. У квітні 2010 року він повідомив, що здав свою декларацію до секретаріату Верховної Ради, де «з нею може ознайомитись кожен охочий». Проте вона так і не була оприлюднена, оскільки чинне законодавство не вимагає цього від народних депутатів.