Новини 2013-08-18 13:25

В Єгипті останніми днями ісламісти розгромили 60 християнських храмів

Єгипетські християни опинилися під загрозою після ескалації насильства в країні. За останні дні ісламісти влаштували кілька християнських погромів. Нападу піддалися десятки церков, будинків і підприємств християн.

Зокрема, після підпалу францисканської школи ісламісти провели вулицями трьох черниць, як "військовополонених", поки одна мусульманська жінка не запропонувала їм притулок. Дві інші жінки, які працювали в школі, зазнали сексуальних домагань і насильства, поки пробивалися крізь натовп.

Нападам прихильників поваленого Президента Мохаммеда Мурсі піддалися більше 60 церков по всій країні. З них 40 церков були розграбовані і спалені, ще 23 були сильно пошкоджені в результаті нападів, передає Associated Press.

Атаки на храми здійснювалися одночасно з нападами на поліцейські дільниці, що заважало поліції забезпечити захист церков і монастирів.

Погроми християн є помстою "Братів-мусульман" за те, що коптський патріарх Феодор II підтримав путч військових і зсув з президентського поста Мурсі.

Християни становлять близько 10% від 84-мільйонного населення Єгипту.

Нагадаємо, 14 серпня в Єгипті оголосили про введення надзвичайного стану. Це сталося після того, як сили безпеки розігнали два наметові містечка прихильників поваленого президента Мохаммеда Мурсі. За цей час у Каїрі та інших містах загинуло понад 600 людей, переважно цивільних.

схожі новини