Новини 2013-08-21 11:13

Сирійська опозиція заявляє про загибель понад 600 людей через хімічну атаку

Сирійські опозиційні активісти звинуватили урядові війська президента Башара Асада у загибелі як мінімум 635 осіб через хімічну атаку 20 серпня. Про це повідомляє «Аль-Арабія» з посиланням на неназваних представників Місцевих координаційних комітетів (Local Coordinating Committees), які займаються висвітленням громадянської війни в Сирії.

Ще сотні людей, за їхніми даними, постраждали.

Правозахисна сирійська організація Syrian Observatory for Human Rights, повідомляючи про бомбардування 20 серпня, пише на своїй сторінці в Facebook про десятки жертв, серед яких жінки і діти, і сотні постраждалих.

Мішенню урядових військ став район Гута, розташований на сході Дамаска і контрольований повстанцями. Перевірити інформацію про застосування хімічної зброї у Гуті на даний момент неможливо. Представники Syrian Observatory for Human Rights звернулися до ООН із закликом приїхати в район бомбардування і перевірити відомості, отримані опозиційними активістами, а також надати необхідну медичну допомогу постраждалим.

Уряд Сирії заперечив використання хімічної зброї біля Дамаска.

Інспектори ООН, які повинні перевірити повідомлення про використання хімічної зброї в Сирії, прибули в Дамаск 18 серпня. 20 фахівців планують за найближчі три тижні відвідати три місця, де, за відомостями ЗМІ, був використаний нервово-паралітичний газ. 

Як відомо, згідно з даними ООН, від початку громадянського конфлікту в Сирії загинули більше 100 тисяч людей.

17 серпня управління ООН у справах біженців зафіксувало незвично різкий сплеск кількості біженців з Сирії, які перетнули кордон з іракським Курдистаном. За попередніми оцінками, зараз кордон з Іраком щодня перетинають не менше 7500 людей з північної Сирії. 

схожі новини