Новини 2013-08-25 10:42

Радник Януковича: Ніхто не завадить підписати угоду про асоціацію, окрім нас самих

Доля угоди про асоціацію з ЄС залежить від України. Таку думку висловив представник України при ЄС, радник президента, уповноважений України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів Костянтин Єлісеєв в ефірі "5 каналу" в суботу.

"Я хотів би підкреслити: нам ніхто не завадить підписати угоду (про асоціацію). Нам можуть завадити підписати угоду тільки ми самі", - сказав він.

"Ключ від підписання угоди про асоціацію лежить саме в Києві. Від того, як ми зможемо досягти відчутного прогресу в тих параметрах, які були визначені нашими європейськими партнерами", - підкреслив Єлісеєв.

При цьому він зазначив, що мова не йде про те, що Україні щось нав'язують.

"Це те, що ми повинні зробити заради самих себе, заради наших громадян. Більше того, якщо взяти так званий "список Фюле", там багато параметрів, багато складових, які ми повинні були зробити ще з моменту нашої незалежності", - сказав Єлісеєв.

Уповноважений із питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів підкреслив, що Україна зараз "на відстані витягнутої руки від підписання угоди про асоціацію".

Відповідаючи на питання про проблеми в торгівлі з Росією, Єлісеєв підкреслив, що відбувається "постійний діалог, постійні телефонні контакти з європейськими чиновниками на предмет суперечки (торгівельної) з Російською Федерацією".

Крім того, Єлісєєв повідомив, що наступного тижня летить до Брюсселя на засідання комітету Європейського парламенту, "на якому теж це питання розглядатиметься".

Як відомо, Україна і Європейський Союз парафували угоду про асоціацію 30 березня 2012 року.

Підписання угоди очікується у листопаді у Вільнісі на саміті країн Східного партнерства за умови виконання Україною низки вимог. Європейські політики також неодноразово наголошували на тому, що підписання асоціації на саміті у Вільнюсі залежить від вирішення справи Тимошенко.

схожі новини