Новини 2013-08-27 08:40

В Одесі закрили найстарішу незалежну газету

В Одесі припинила вихід незалежна газета «Юг» - одне з найстаріших видань України, якому нещодавно виповнилося 75 років. Про це повідомили працівники редакції.

За їхніми словами, це пов'язано, насамперед, з фінансовими труднощами.

«Нам сказали, що на випуск газети немає грошей. Не кажучи вже про виплату заробітної плати, яка давно стала мізерною», - розповіли працівники.

Вони стверджують, що редакцію знищували планомірно, протягом останніх декількох років, за її опозиційні (до нинішньої місцевої влади) настрої. Зокрема, 2011 року «Юг» звертався до Господарського суду Одеської області з вимогою - зобов'язати комунальне підприємство Одеської обласної ради «Видавництво «Чорномор'я» не перешкоджати в користуванні редакційними приміщеннями.

«Редакція також просила зобов'язати «Чорномор'я» виконувати рішення названого суду, що набуло чинності 23 березня 2008 року, про те, що приміщення, які займає газета, їй і належать. Ще з тих пір, коли в часи СРСР ми були друкованим органом обкому і міськкому КПУ. Видавничий корпус в середині 1970-х побудований на кошти партійної каси», - розповіли представники редакції.

За їхніми словами, останні кілька років в приміщеннях редакції спеціально відключали опалення в осінньо-зимовий період - люди працювали у верхньому одязі. Крім того, як стверджують журналісти, реалізація газети через кіоски стала практично неможливою - тираж газети там «ховали під прилавок за вказівкою згори».

Як пояснили в редакції, газети виживала до кінця липня 2013 року. У номері від 27 липня з'явилося повідомлення про те, що редакція пішла з 1 серпня на двотижневі канікули. Однак вихід так і не відновився, а в середині серпня редактор газети заявила працівникам, що грошей немає і всі повинні звільнитися.

Як повідомлялось, у лютому 2012 року редактори одеських ЗМІ Сергій Братчук (телеканал «Нова Одеса»), Іван Мельник (газета «Чорноморські новини»), Ігор Столяров (інтернет-газета «Погляд з Одеси») та Ольга Кологрева (газета «Юг») оприлюднили заяву про факти утиску свободи слова в регіоні. Документ поширили серед іноземних дипломатів, столичних журналістів та інших учасників святкового зібрання в Одесі, присвяченого річниці незалежності Республіки Естонія.

Нагадаємо, 2011 року за вказівкою з мерії в Одесі відключили від мовлення опозиційний канал «Круг».

«Раніше мерія робила спроби виселити колектив ТРК «Круг» із приміщення. Згодом, Одеський міський голова Олексій Костусєв через суд спробував розорити телекомпанію двома позовами вартістю 100 тис. грн. кожен про нібито захист зганьбленої журналістами його ділової репутації. Проте, не досягнувши бажаного, влада міста зробили спробу просто перервати мовлення», - пояснювали тоді журналісти.

Газета «Юг» заснована в січні 1938 року.