Новини 2013-08-30 12:53

Янукович розглядає "гуманітарний підхід" до Тимошенко

Президент Віктор Янукович заявив, що питання про можливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном має вирішуватись в рамках закону. Про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам.

«Важко зараз сказати. Відповіді на це питання немає. Ніхто питання це не знімає з порядку денного, воно є існує, але підхід до цього питання може бути лише в рамках закону», - сказав Янукович, відповідаючи на питання про можливість створення умов для лікування Тимошенко за кордоном.

Янукович зазначив, «наші закони не передбачають таких обставин на сьогоднішній день». «Це всім відомо. І те, що треба змінювати ці закони і досягати такого рівня, який би дозволяв в окремих випадках комусь надавати такі повноваження. На жаль, в Україні таких повноважень ні в кого немає, і у президента також», - сказав він.

«Гуманітарний підхід повинен бути, тому що випадки є різні. Мені на це питання доводилось багато разів відповідати. Будь-яка посадова особа, в тому числі і президент, може діяти в межах своїх повноважень, згідно з законами, що є в державі. І тут підхід також буде такий. Іншого підходу немає», – зазначив Янукович.

При цьому він нагадав, що наразі в Україні працює місія Європарламенту. «Продовжує працювати комісія Кваснєвського-Кокса. Ніхто питання це не знімає з порядку денного, воно є існує», - підсумував він.

Нагадаємо, за словами лідера фракції ВО «Батьківщина» Арсенія Яценюка, під час зустрічі з керівниками опозиційних фракцій президент Віктор Янукович заявив, що питання про можливість отримання Юлії Тимошенко лікування за кордоном розглядається. 

Як відомо, серед умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС значиться  вирішення проблеми  екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На цьому наполягають і окремі європейські політики.