Новини 2013-08-31 14:28

У "Свободі" побачили лицемірство Януковича після його заяви про референдум

Реалізація пропозиції президента Віктора Януковича про всеукраїнський референдум щодо інтеграційного вибору країни буде профанацією, яка не має нічого спільного з волевиявленням громадян. Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань євроінтеграції (фракція "Свобода") Олег Панькевич.

"Заява президента про референдум в черговий раз підтверджує, що зовнішня політика Януковича є лицемірством... Необхідно нарешті зрозуміти, що Партія регіонів і євроінтеграція - речі несумісні", - цитує депутата прес-служба партії.

Він висловив переконання, що парламентська більшість у складі Партії регіонів і комуністів не голосуватиме за законопроекти, які б "обмежили можливості свавілля влади, перешкоджали корупції та зупиняли розкрадання державних коштів".

У той же час, за словами Панькевича, опозиційні сили, в тому числі фракція "Свобода", будуть голосувати за всі позитивні законопроекти, які "наблизять Україну до Європи і будуть служити в інтересах українців".

"Ми будемо голосувати за корисні, позитивні проекти законів. Якщо ж так званий "компроміс" передбачає щось інше, а не голосування у сесійній залі , - підкилимні домовленості, поступки, розподіл впливу, то такого компромісу не може бути" , - підкреслив "свободівець".

Як повідомлялося, Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам заявив: "Будь-які рішення, які ми приймаємо, повинні бути далекоглядними. Будь-які рішення від таких простих, до таких серйозних, стратегічних, яких ми зараз торкаємося, яким буде вибір українського народу - це може показати референдум. Коли він буде, цей референдум, ми з вами не знаємо. Коли буде прийнято рішення про вступ до Європейського Союзу або в Митний союз - і тоді в будь-якому випадку нам не обійтися без референдуму".