Новини 2013-09-14 12:08

Власенко: Янукович реформує судову систему за традиціями "азіатсько-африканського авторитаризму"

Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко, заступник голови "ВО" Батьківщина"Сергій Власенко переконаний, що опозиція не підтримає президентський законопроект про внесення змін до Конституції України в частині посилення гарантій незалежності суддів.

"Я впевнений , що опозиція не підтримає його навіть у першому читанні" , - сказав Власенко.

Він підкреслив, що опозиція підтримала лише подання президентського законопроекту до Конституційного суду.

"Закон не голосувався у першому читанні, голосувалася його відправка до Конституційного суду. Ми (опозиція – Ред.) за те , щоб всі зміни пішли до Конституційного суду. Нехай Донецький Конституційний суд дає свої висновки, а ми будемо презентувати свої зміни до Конституції в частині створення дійсно незалежного судоустрою в Україні", - сказав Власенко.

Він нагадав, що реформа судової системи, як і закон про прокуратуру, входить до переліку вимог Європейського Союзу, які Україна повинна виконати до Вільнюського саміту. Однак, на думку Власенка, запропоновані президентом законопроекти "не мають ніякого відношення до європейських законів".

"Це профанація, яка до європейських законів не має ніякого відношення. Я уважно подивився їхній законопроект про прокуратуру, я уважно подивився їхній законопроект про зміну Конституції щодо судоустрою. Це звичайне зміцнення азіатсько - африканського авторитаризму, це до європейських законів не має ніякого відношення", - сказав Власенко.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада підтримала направлення до Конституційного суду запропонованих президентом Віктором Януковичем змін до Конституції України в частині посилення гарантій незалежності суддів. За включення до порядку денного та направлення до КСУ даного " євроінтеграційного " законопроекту на засіданні проголосувало 377 народних обранців з 406 зареєстрованих.

Опозиція планукє запропонувати парламенту ухвалити новий закон щодо призначення суддів, якій сприятиме незалежності судової гілки влади від законодавчої і виконавчої.

Нагадаємо, 18 липня головою Конституційного Суду  обрали В’ячеслава Овчаренка у зв’язку із завершенням трирічного терміну повноважень Анатолія Головіна

З жовтня 2001 року по грудень 2002 року Овчаренко працював суддею Єнакіївського міського суду а згодом очолив його. Після призначення Овчаренка на посаду голови Єнакієвського суду, виявилося, що безслідно зникли матеріали справ про засудження Віктора Януковича.