Новини 22:20

Держсекретар США вважає, що українські товари можна експортувати до "будь-яких країн світу"

Держсекретар США Хіларі Клінтон заявила, що підтримує європейську інтеграцію України. Про це вона сказала, виступаючи на заході з нагоди "Ялтинської європейської стратегії", організованого Фондом Віктора Пінчука.

"Ми не маємо голосу в Євросоюзі, але ми сподіваємося і вітаємо інтеграцію України в ЄС", - заявила вона.

"Ближчі стосунки з Євросоюзом – це краще для України, ЄС та всього світу", - додала Клінтон.

Вона висловила задоволення тим, що уряд схвалив текст угоди про асоціацію.

"Політичні лідери, які представляють різні регіони, різні сили, ідуть разом під керівництвом президента для досягнення цієї мети", - сказала Держсекретар.

Вона зазначила, що українська продукція, включно з "чудовим шоколадом", може бути експортована до будь-яких країн світу.

За словам Клінтон, "Україна на перехресті ухвалення великих рішень: або Україна досягне євроінтеграції, або пасивно втратить шанс, або інші сили зможуть домогтися для України іншого майбутнього".

Нагадаємо, раніше 42-й президент США (1993-2001) Білл Клінтон заявив, що Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом і зберегти партнерські відносини з Російською Федерацією.

Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

20 вересня Держдума Росії виступила із заявою через прийняту Європарламентом резолюцію про тиск РФ на низку сусідніх держав, зокрема, Україну.

Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.

Раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

схожі новини