Новини 08:27

Газпром пропонує Словаччині знижку на газ

Російський газовий монополіст пропонує Словаччині подальше зниження ціни на імпортний російський газ. Про це повідомляє словацька газета Hospodarske Noviny.

"За підсумками зустрічі голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі, Газпром запропонував Словацькій газовій компанії (SPP) внести зміни до чинного договору, згідно з якими Словаччина отримуватиме газ за дешевшою ціною", - йдеться у повідомленні.

Представники SPP підтвердили факт ведення переговорів по внесенню змін у контракт на постачання газу.

У Газпромі поки не коментують це рішення.

В 2011 році "Газпром" вже знижував ціни на газ для словацької компанії, але і тоді розмір знижки не оприлюднили.

Як повідомлялось, у вересні Газпром офіційно визнав, що не дозволить Словаччині забезпечувати транзит газу в Україну, оскільки контракт на постачання «блакитного палива» не передбачає реекспорту.

Нагадаємо, раніше посол ЄС в Україні Ян Томбінські заявив, що Словаччині необхідно досягти домовленості з російським Газпромом для початку реверсних поставок газу в Україну. 

Нафтогаз очікує рішення питань з реверсних поставок газу з Європи через Словаччину й Румунію до кінця 2013 року.

Міністр енергетики й вугільної промисловості Едуард Ставицький уважає, що проблеми з початком поставок газу з Європи в Україну через Словаччину лежать у політичній площині.

схожі новини