Новини 12:45

Мєдвєдєв переконує, що проблема несплати за газ є критичною

Прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв вважає, що ситуація з оплатою російського газу Україною є критичною. Про це він заявив на селекторній нараді про заходи щодо зміцнення платіжної дисципліни в сфері поставок газу.

"З боку України вже з'явилися повідомлення, реакція (на заяву Газпрому про борг – Ред.). Вони кажуть, що проблеми зі сплатою за газ є, але вони не є критичними. Але я вважаю, що проблеми зі сплатою є, і вони критичні", - сказав Мєдвєдєв.

Він підкреслив, що в умовах, що склалися,  необхідно сконцентруватися на вирішенні внутрішніх завдань.

«Якщо наші партнери не виконують зобов'язання, це відбивається в цілому на ситуації в Газпромі, тим більше що ми прийняли дійсно складні рішення, що стосуються не індексації тарифу, - це мають усвідомлювати наші контрагенти за договорами, я маю на увазі Україну», - сказав російський прем'єр.

При цьому він погодився з головою "Газпрому" Міллером, що у разі відсутності відповідної реакції з боку України, питання переходу на систему передоплати за газ потрібно буде розглянути найближчим часом.

«Раз це так, то, як ми з вами і домовлялися, треба остаточно визначитися і вже запропонувати інший механізм розрахунку. Якщо це єдиний вихід, який залишається», - заявив Медведєв.

«Тому що, судячи з усього, і навіть судячи з тих висловлювань, які звучать, наші колеги не бачать поки тут особливих проблем. Раз не бачать проблем, значить, платити не збираються. А раз не хочуть платити, значить, будемо переводити на передоплату», - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні раніше голова Газпрому Алєксєй Міллєр заявив, що Україна не заплатила $ 882 млн за серпневий газ, незважаючи на перенесення терміну виплат на 1 жовтня. Він зазначив, що "ситуація дуже серйозна", враховуючи, що за контрактом, у разі порушення умов платежів, передбачено перехід на систему передоплати за постачання газу.

Прем’єр-міністр Микола Азаров визнав, що проблема з оплатою за газ єє, але не критична.

схожі новини