Новини 19:22

Рада дозволила українцям призовного віку виїжджати за кордон

Верховна Рада зняла заборону на виїзд за кордон осіб, що підлягають призову на строкову військову службу. За відповідне рішення проголосували 331 народних депутатів, проти – 0, утрималися 2 депутата.

Законом передбачається виключити із закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" норму, згідно з якою громадянину України заборонено виїжджати за кордон у випадку, якщо він підлягає призову на строкову військову службу і не отримав відстрочку.

Ініціатором закону виступило Міністерство оборони.

У пояснювальній записці зазначається, що Міністерство оборони розробило цей законопроект, оскільки у зв'язку із запланованим переходом на контрактну військову службу відпадає необхідність продовження дії обмеження заборони на виїзд за кордон призовникам.

На думку Міноборони, прийняття закону дозволить суттєво спростити процедуру отримання закордонного паспорта для громадян України. 

Як повідомлялось, 1 жовтня розпочався останній призов на строкову службу в Збройні Сили України, Внутрішні війська МВС та Державної спецслужбу транспорту. 

Читайте також: Влада так і не зрозуміла, навіщо їй армія

схожі новини