Новини 2014-01-17 15:24

Правозахисники: влада оголосила війну громадянському суспільству

Правозахисники вважають, що ухвалення закону про "іноземних агентів" означає, що Україна вступила в епоху реакції й обскурантизму. Про це йдеться у заяві правозахисних організацій, що розміщена на інформаційному порталі Харківської правозахисної групи.

«Цей Закон (№3879 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян - Ред.) прийнято з порушенням процедури підготовки, експертної оцінки і розгляду в законодавчому органі країни. Закон грубо порушує фундаментальні свободи совісті, поглядів, слова, інформації, зібрань, асоціацій, пересування, право власності та право на приватність, ігноруючи тим самим відповідні конституційні норми і статті Міжнародного пакту ООН про громадянські та політичні права й Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також статтю 22 Конституції України», - наголошують правозахисники.

Їх також обурила поява нового терміну – «іноземний агент». У заяві аналізується останнє речення закону «Під цю категорію підпадають ті суспільні об’єднання, "що отримують грошові кошти чи інше майно від <іноземних> джерел..., а також беруть участь, у тому числі в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності на території України".

На думку правозахисників, віднині будь-яка громадська організація, що одержує від іноземного фонду, посольства, організації чи фізичної особи грантову фінансову підтримку, автоматично стає «іноземним агентом» і отримує новий дискримінаційний статус.

«Ми констатуємо, що цей закон порушує найважливіший принцип конституційного правопорядку – принцип верховенства права і порушує конституційні права громадян України й осіб без громадянства, що проживають на її території. Термін "іноземний агент" за його змістом несе негативне значення клейма на тілі людини, від якого суспільству слід чекати погрозу, і тому така організація підлягатиме агресивному соціальному остракізму, вигнанню і знищенню. Подивимося правді в очі – це означає, що правляча коаліція оголосила війну громадянському суспільству», - переконані представники правозахисних організацій.

Попри це, вони заявляють, що «не збираються підписувати акт про капітуляцію».

«Ми ніколи не погодимося, щоб органи влади витісняли нас у соціальне гетто і вішали нам на шию табличку з написом "іноземний агент", – подібно тому, як фашисти таврували жовтою зіркою Давида євреїв під час Другої світової війни», - йдеться у заяві.

На думку правозахисників, влада панічно боїться соціального протесту, а тому «мобілізувала для боротьби з Майданом кримінальні сили і ставить під свої прапори організації з чорносотенною ідеологією погромників».

«Ці браконьєри української спільноти сьогодні взяли на приціл громадські організації, які без будь-яких витрат коштів державного бюджету створюють робочі місця і виробляють вагому частку валового внутрішнього продукту. І ось чому суспільство змушене буде переходити до нових форм ненасильницького опору», - йдеться у заяві.

Заяву вже підписали голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирев, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко та директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.