Політика 2012-01-25 20:17 Пастухова Аліна

Олександр Турчинов: представники влади в мажоритарних округах маскуватимуться під «незалежних» кандидатів

Олександр Турчинов(«Батьківщина») розповів Тижню про єдиний партійний список опозиції і принцип розподілу квот на мажоритарних округах

УТ:  Чому Ви підписали Угоду? Що на Вашу думку з'явилося зараз такого,що давало би підстави сподіватися на неповторення опозицією помилок минулого?

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить.Єднання опозиції - це вимога часу, це головна передумова перемоги демократичних сил на найближчих виборах. До цього закликає всі опозиційні сили наш лідер Юлія Тимошенко. А не повторити помилки минулого нас примусять відповідальність перед країною і перед людьми які нам довіряють.

Читайте також: Опозиційна угода(повний текст)

УТ:. На яких принципах Ви готові здійснювати розподіл мажоритарних округівз іншими опозиційними силами?

Підкуп виборців та адміністративний тиск, в першу чергу, буде відчуватись на мажоритарних округах. На цих округах багато представників збанкрутілої влади будуть маскуватись під «незалежних» кандидатів. Тому необхідність висування на один округ одного кандидата від опозиції – це той принцип, який підтримали всі політичні сили, що входять до Комітету опору диктатурі. При розподілі округів, безумовно, буде враховуватись політичний рейтинг та підтримка політичних сил в тому чи іншому регіоні, а також особисті, моральні та професійні якості претендентів.

УТ:  На яку приблизно частину (у відсотках) округів в Західній і на яку в
Центральній Україні претендуватимуть ваші кандидати?

Я би не хотів жонглювати відсотками, тому що саме зараз відбувається переговорний процес, як на регіональному так і на центральному рівнях.

 УТ:Виступаючи окремо на парламентських виборах за списками кожнаопозиційна сила із тих, які підписали угоду, матиме довести, що вона чимось краща, або її партнер чимось гірший, щоб опозиційний виборець проголосував саме за неї. В чому Ви бачите переваги своєї політ сили над партнерами? Чому виборець має проголосувати саме за Вас?

По-перше, тема походу на вибори в межах одного політичного списку ще не закрита і не знята з порядку денного КОДу. Що стосується "Батьківщини" то агресія і репресії влади по відношенню до нашого лідера та нашої політичної сили є головним підтвердженням, що саме ми - головний опонент цієї влади. Саме нас вони бояться найбільше. Ми тримаємо на собі найбільший удар, але у той же час і збільшення протестних настроїв в країні є реальним фундаментом збільшення підтримки нашої політичної сили.

Читайте також: Анатолій Гриценко про поведінку Олександра Турчинова

УТ:  Що з Вашої точки зору становить найбільшу небезпеку збереженнюєдності опозиції до виборів?

Як завжди, з одного боку, амбіції політичних лідерів, з іншого боку, спроба чорних технологів адміністрації президента створити штучний розбрат і сприяти протистоянням в опозиційному таборі. Контролюючи більшість ЗМІ, вони намагаються принижувати одних, штучно підвищувати авторитет інших. Не цураються також банального підкупу, тиску шантажу. Вони розуміють, що єдність опозиції для них є найбільшою небезпекою.

УТ:  Який крок Ваших партнерів по опозиції міг би дати Вам підставупочуватися вільними від виконання оприлюдненої 22 січня угоди?

Ми будемо виконувати підписану угоду, не зважаючи на дії тих чи інших політичних сил, тому що це не формальний документ. Це не лічильник того, хто і скільки разів що порушував, а шлях до спільної перемоги.

УТ:. Яку сферу відповідальності ви б хотіли і могли взяти на себе в уряді, якщо
після виборів у опозиційних сил буде така можливість?

Якщо зараз почати обговорювати посади та кадрові перспективи - це стане прямим шляхом до конфліктів і поразки.Тому сьогодні треба обговорювати тільки питання: координації взаємодії, боротьби та організації перемоги.

схожі публiкацii