Політика 2012-10-29 12:30 Лєліч Мілан

«Батьківщина» зраділа перемозі над Кличком та поразці Королевської

День та ніч виборів в опозиційному штабі засвідчили: скидати Януковича силами вулиці «біло-сердечні» не збираються

Те, що зайнята опозицією Софіївська площа Києва не стане плацдармом для організації нового Майдану, стало зрозуміло ще вдень. Революційна атмосфера у розміщеному тут прес-центрі не відчувалася абсолютно – натомість все було виглядало дуже солідно та «по-європейськи»: затишний та теплий шатер, в якому і містився прес-центр, купа вільного простору для журналістів, безкоштовний швидкий інтеренет, величезний буфет з напоями і наїдками, регулярні брифінги опозиційних кандидатів та прямі включення з регіонів.

Єдине чого не вистачало – самих спікерів та джерел інформації. За відсутності перших осіб цікавість у преси викликали і такі персонажі «другої лінії», як Микола Княжицький чи Олександра Кужель. В перерві між їхніми виступами робота журналістів зводилася в основному до обговорення результатів екзит-полів, котрі регулярно «зливалися» в ЗМІ.

Дивіться також: Результати п'яти екзит-полів

На момент завершення голосування реальну ситуація по екзит-полах, фактично, вже знали всі – саме тому їх офіційне оприлюднення бурі емоцій у прес-центрі не викликало.

Втім, на обличчях бютівських ВІПів, яких до вечора потроху почали стало значно більше, з’явилися задоволені посмішки.

Причин для радості у них було декілька. «Перше – разом з УДАРом та «Свободою» ми точно беремо більше, ніж ПР та комуністи, - розповідав свої враження один зі знайомих нардепів, - друге – «Свобода» дуже добрий показник набрала, а їхня фракція триматиме окремих «наших» в тонусі та не дасть їм сильно «маневрувати», хоча, може, ми й трохи перегнули з нашою дружбою, адже свій відсоток вони відкусили якраз у нас. Третє – ми обійшли Кличка, думаю, його це на землю трохи поверне. Ну і останнє, просто приємно, що Наташа в таку калюжу сіла після того, як стільки ресурсів вкинула на кампанію...»

Стриманий оптимізм висловлювали і опозиційні лідери: Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов. «За даними екзит-полів зрозуміло, що народ підтримує опозицію, а не владу», - заявив Яценюк. Турчинов взагалі замахнувся на дострокові президентські вибори: «Питання щодо президентської кампанії несвоєчасне. Але актуальне інше питання – дострокових президентських виборів»

Тема президентських вибороів виникла не випадково – цілком зрозуміло, що переможець виборів до ВР в середовищі опозиціонерів автоматично отримує моральне право претендувати на статус фаворита президентської гонки. В цьому контексті перемога Обєднаної опозиції (читай: Яценюка) над УДАРом Кличка здобула особливе значенння.

Якщо заступник керівника штабу «Батьківщини» Микола Мартиненко в розмові з Тиждень.ua відмовився коментувати результат кличківців, то Яценюк не втратив нагоди покепкувати над боксером, котрий останнім часом ставився до нього ледь не як до молодшого партнера (історія з погодженням мажоритарників між ОО та УДАРом – яскраве тому підтвердження).

Читайте також: Микола Мартиненко: Якби залишився старий закон про вибори, то режиму Януковича в Україні не існувало б

«Хочу привітати партію Віталія Кличка, яка обралася до парламенту і отримала майже такий самий результат, як «Свобода», - Яценюк дав зрозуміти, яка з опозиційних партій гратиме першу скрипку в майбутньому парламенті.

Втім, перед тим, як думати про вибори президентські, опозиції ще треба відстояти результат парламентських. Проблеми з цим виникли одразу.

Через пару годин після закриття дільниць Турчинов знову вийшов о преси. Куди більш стривоженим, ніж раніше, голосом він розповів, як влада стрімко нарощує явку вже після закриття дільниць – насамперед у південних та східних регіонах.

«Таки програємо, якщо так далі піде...» - згадуваний нами вище бютівський нардеп вже не випромінював оптимізму. Схоже, він виявився правим: на момент підразунку 50% голосів ПР разом з комуністами мають 49,9%, тоді як ОО, УДАР і «Свобода» - лише 43,2%...

Новини RedTram

Loading...