Анатолій Бондаренко

«Обезжирена» політика

14 Грудня 2007
Молодий депутат сам, на милицях, прийшов у залу Верховної Ради

Два роки тому, на мистецькому аукціоні у місті Базель, за 15 тис. євро було продано звичайний шматок мила. Ну, добре, не зовсім звичайний. Після книжки «Бійцівський Клуб» Чака Паланюка всім мабуть відомо, як самому зробити мило. Згаданий шматок продавався на шикарному чорному оксамиті, називався «Чисті руки» і був зроблений з жиру прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Останній, як відомо, – меценат, ТБ-магнат, підозрюваний у якихось там зв'язках з мафією. 

Жир із сеньора, у вивільненому стані, з'явився після операції в елітній клініці пластичної хірургії в Лугано, де Берлусконі робили підтяжку обличчя та ліпосакцію. Інший відомий італієць, художник Джанні Мотті домовився з персоналом і отримав це людське сало у вигляді жовтуватої желеподібної маси, яка за висловом самого митця, «тхнула просто жахливо».
 
Мотті не просто зробив з Берлусконі мило, він рекомендував всім корумпованим італійським чиновникам мити ним руки. Звідси і назва, що також відсилає до відомої італійської антимафіозної групи інтелектуалів та митців.
 
Мені не відомо, чи отримав щось від аукціону сам батько жирових кислот, з яких був зроблений засіб для миття, – Сільвіо Берлусконі. Але будемо вважати, що тоді, в Швейцарії, було встановлено своєрідний рекорд – кілька грамів речовини з ще живої людини було продано за досить значну суму, фактично за ціною золота.
 
Я пригадав цю історію, після того як дізнався, що одному з депутатів від НУ-НСу, Владиславу Каськіву, днями було зроблено складну, 4-годинну операцію. Випадковостей не буває, подумав я. Невідомо, що сталося з його здоров'ям, але сидить він у залі ВР поруч з людьми Віктора Балоги. А різке погіршення його здоров'я сталося саме перед голосуванням за кандидатуру голови Уряду, коли кожен з 227 голосів від демократичної коаліції може зіграти вирішальну роль. Невже, подумав я, тут пахне черговим рекордом, схожим на історію з милом від Берлусконі? Тільки видалений під час операції людський матеріал, принаймні теоретично, міг би принести набагато більше грошей.
 
На жаль, рекорду не сталося. Виявилося, що Влада Каськіва навіть не потрібно привозити у залу ВР на кріслі-колясці. До речі, в конгресі США та в парламенті Великої Британії бували випадки, коли ну вже зовсім хворих обранців, навіть під крапельницями, завозили на ліжках у залу, щоб тільки вони проголосували за якесь важливе рішення. Наш молодий депутат сам, на милицях, прийшов у залу Верховної Ради і слабкою, але несхибною рукою встромив картку за прем'єрство Юлії Тимошенко.
 
Ну і не страшно, що рекорд Берлусконі втримався, адже з милицями вийшло дуже фотогенічно.