Арсеній Сітніков

Вони чекають, а ми не йдемо

10 Січня 2017
Ворожість до України і всього, що пов’язано з нашою країною, культивується російськими медіа в різних формах, і з різною інтенсивністю – в залежності від поточної напруги у відносинах двох країн. Але от що інколи дивує, так це співіснування новин про «охоплену фашистами та кривавими націоналістами» Україну та в цей же час братній слов’янський народ, який просто зараз помиляється. Аудиторію мабуть хочуть переконати, що не все ще втрачено і українці ще повернуться на праведний московський шлях – треба лише почекати поки зміниться влада.

Так минулого тижня  московський патріарх Кирило неочікувано заявив, що висвітлення української тематики російськими ЗМІ не має викликати ненависть та вороже ставлення до України та її народу з боку росіян. І все тому, що примирення двох держав неминуче, і ми взагалі один народ, який просто роз’їхався по різних квартирах. Ну а головною миротворчою силою пан Гундяєв вважає Українську православну церкву, звичайно, Московського патріархату. Посил ніби правильний, бо ненависть дійсно ні до чого хорошого не приведе, але контекстдає зрозуміти, що справа тут явно не в примиренні. Звичайні російські люди, такі собі пересічні глядачі новин з Кисельовим, чи ток-шоу на «НТВ», мають бути готові до казкового повернення грішної України в обійми старшого брата-рятівника. Щось подібне до того, що сталося з образом Туреччини в російському медіа просторі після вибачень за збитий літак.

Мабуть для цієї ж мети періодично з’являються згадки про, здавалось би, вже давно забутих українських «папєрєдніков». Останнім часом Віктор Федорович все ніяк не переставав бути одним із головних ньюзмейкерів для пропагандистських медіа, але минулого тижня з небуття повстав і Микола Янович. Він в Москві заговорив про уряд у вигнанні в рамках свого «Комітету спасіння України», а новину про це з ентузіазмом поширили провідні російські медіа. Ніби ось, бачите, є ще шанс для українців!

Читайте також: Новорічне святкування: Russian edition

Але не настав, і сподіваюсь вже ніколи і не настане, цей казковий момент повернення, як би цього не чекали десь в Кремлі. Тому слова патріарха пропагандисти чи то не почули, чи то вирішили, що не час ще для примирення – вже традиційно вкрай негативною риторикою відзначились російські ЗМІ в висвітленні багатьох новин з України. Як завжди сюжети з окупованого Донбасу розповідали про звірства наших збройних сил, порушення ними Мінських домовленостей та майже беззбройних «ополченців», які голими руками стримують натиск. Особливо намагалися донести «правду» про війну в суботу, коли виповнилось 1000 днів з початку АТО.Була також і історія про екс-беркутівця, якийбідолашний був вимушений тікати в Москву для того, щоб сховатися від лютих представників, а за версією журналістів «Россия 24» - бойовиків «Правого сектору», якінібито погрожували, слідкували та тероризували чоловіка лише через те, що той приніс траурні квіти до консульства РФ в Одесі після авіакатастрофи їхнього Ту-154. Не обійшлось і без магії. Інформаційний портал Південного федерального округу розповідає, що провидиця, «сучасна Ванга» Віра Ліон пророкує покарання від вищих сил країнам Заходу, а світове лідерство - Китаю, який буде гарним партнером Росії. Але головне, що Україну чекають усілякі негаразди, після яких ми звернемося за допомогою, звісно, до «старшого брата», та знайдемо собі сильного політичного лідера. І тільки це принесе нам з вами світле майбутнє. Ось такі геополітичні казки, але основані вони, нажаль, на дуже конкретному намаганні повернути Україну під вплив Кремля.І схоже забувати про цю ідею вони аж ніяк не збираються.