Володимир Гройсман

Країна нових можливостей, країна історій успіху

30 Грудня 2018
Економіка України зростає більш як 10 кварталів поспіль. І хоча зростання близько 3% на рік — це ще не ті темпи, які нас задовольнили б, але ми закріплюємо позитивну динаміку в промисловому виробництві, експорті, створенні сприятливого ділового клімату.

 За версією Світового банку ми серед лідерів за темпами покращення умов для інвестування. Маємо стабільні прогнози розвитку від рейтингових агенцій та наших фінансових партнерів, із якими активно співпрацюємо.

Ми проводимо капітальний ремонт країни — розпочали зміни в тих сферах, на які роками ніхто у владі серйозно не звертав уваги. Змінюємо систему охорони здоров’я, освіти, закладаємо механізми автоматичного перерахунку пенсій, підвищення соціальних стандартів. Реалізуємо програми секторальної підтримки галузей промисловості, оновлюємо інфраструктуру: дороги, школи, лікарні, дитячі садочки. За вісім місяців року зростання лише в будівельній галузі становило 6%. В абсолютних цифрах обсяги виконаних будівельних робіт — десятки мільярдів гривень.
Суттєвим викликом є дві передвиборчі кампанії. Хвиля популізму, безглуздого й агресивного, наростає. Та є одна річ, якої популісти бояться. Їх непокоїть питання: а що робити, якщо уряд працюватиме далі та втілить у життя розпочаті останніми роками реформи? Що буде, якщо зміни таки дадуть результат, який відчують люди (а це питання тільки часу!)? Відповідь очевидна: буде повний крах риторики про «зраду» і «все пропало».


У 2019 році ми побачимо перші серйозні результати реформи первинної ланки надання медичної допомоги й започаткуємо зміни в екстреній медицині. Наші програми «Доступні ліки» та «Розбудова мережі кардіоцентрів» будуть продовжені й посилені.

Ми вступаємо в критичний для країни період. І треба зберегти найкраще з того, що вже зроблено, й продовжити оновлення


Зростатиме обсяг дорожніх робіт — закладаємо в бюджет 55 млрд грн. Гроші підуть на виконання нашої п’ятирічної програми поєднання обласних центрів якісними автошляхами, а також на фінансування інфраструктурних проектів у регіонах. Місцеві дороги, незважаючи на своє підпорядкування владі на обласному рівні, отримають додатковий ресурс 17 млрд грн. Між іншим, це рекордні кошти, які чомусь не знаходилися 7–10 років тому, коли не було ні війни, ні надмірних боргів.


Зміна слабкості на силу


Далі більше. Продовжуємо наші ініціативи в агровиробництві, передусім у сегменті фермерства. У фокусі уваги придбання сільськогосподарської техніки, садівництво й створення тваринницьких комплексів.


Діятиме програма з відстрочки сплати ПДВ на імпортне обладнання для модернізації виробництва.

 

Читайте також: Президентські вибори: стартові позиції


Попереду й новий етап децентралізації. Ми передали на місця широкі повноваження, достатні кошти. За прогнозом, до кінця 2018-го місцеві бюджети перевищать 231 млрд грн. П’ять років тому цей показник був учетверо меншим. Розраховуємо закріпити незворотність реформи, внісши зміни до Конституції. Згідно з планом можемо опрацювати потрібні законопроекти й ухвалити їх протягом двох сесій. Моя політична воля для цього є.


Наша історія — це історія успіху України. Чесного і фундаментального. Наша історія — це зміна слабкості на силу. Ми не намагаємося просити подарунки у світу. Ми прагнемо бути гідними та сильними партнерами, з якими спокійно, прогнозовано й зрозуміло.
Так, ми вступаємо в критичний для країни період. І треба зберегти найкраще з того, що вже зроблено, і продовжити оновлення. Моя команда і я прийшли у владу тому, що хочемо зробити свою країну успішною. Вірю в те, що це можливо! 

 

Стаття з випуску Світ у 2019