Юрій Винничук

Вітя, прівєт! Законопроекту про заборону пропаганди гомосексуалізму присвячується

13 Жовтня 2012
Алло! Вітя! Це я! Як то хто? Забув? Років сорок тому ти мені ще шапку на барахолці продав. Правда, ношену, але нічо. Я її потім вигідно перепродав.

Дак ото, Вітя, чого я дзвоню. Я тепер уже шапками не торгую. Перейшов на літературу. Ну, да, як і ти. Правда, вигідно? Отож. Хоча мені до твоїх гонорарів далеко. Але ісландську сільодочку я теж собі можу дозволити.

Значить так, Вітю. Як твій давній прихильник, апологет, поет і автор відомого вірша «Убий цього самого» я давно і послідовно виступаю проти гомосексуалізму в усіх його виявах. А особливо у владі.

Мабуть, і ти вже зауважив, скільки прихованих гомосеків причаїлося в нашому парламенті та як вони відкрито, не ховаючись, не шаріючись, демонструють перед телекамерами свої збочення. Маю на увазі те, як привселюдно виціловуються й обнімаються. Мовби не досить їм одного потиску рук.

Не знаю, як тобі, а мені дивитися на це гидко. Тож я з усією щирою душею підтримую політику партії та уряду в боротьбі із сексуальними збоченнями на сучасному етапі. Обома руками, ногами і оцим-о голосую за новий закон.

Пропаганді гомосексуалізму нарешті поставлено потужну перепону. Вірю, що відтепер з усіма тими збоченими поцілунками в Раді буде покінчено. Нехай цілуються собі в туалеті чи буфеті.

Та мушу тебе, Вітю, застерегти, що ворог не дрімає і проникнув у святая святих, а саме у революційну когорту лобістів нового закону. Адже психотерапевт Тіна Берадзе поставила нещодавно дуже точний діагноз одному з них: латентна фаза розвитку гомосексуалізму в психіці особи. Відтак його участь у просуванні цього епохального закону скидається на спритне маскування і відволікання уваги від своєї особи. А ми пам’ятаємо, як маскувалися колись усілякі троцькісти і шпигуни.

Тому нам усім зараз доведеться бути особливо пильними. Адже відкритої пропаганди гомосексуалізму в Україні немає. Ти це теж помітив, Вітю? Можливо, у нас видаються якісь журнали, про які ми ще з тобою не знаємо? Чи знімаються фільми за участю відомих депутатів, бородатих батюшок, зеків і бійців української армії?

Ні, і журнали не видаються, і фільми не знімаються. Але пильність втрачати не варто. Тому хочу звернути твою увагу на одного одіозного міністра, який цікавиться хлопчиками... Що? Жена-актріса?.. Да ти шо – це тільки для прикритія. Про це всі знають. У неї другі інтєрєси.

Так що бачиш, яку змію на своїй груді ти пригрів?.. А-а, не ти? Кірілл пригрів? Між іншим. Не скажу, що це пропаганда гомосексуалізму, але описи гомосексуальних актів можна знайти в багатьох книжках. Навіть в одного українського письменника. У романах Олександра Ульяненка є описи гомосексуальних утіх у середовищі служителів Московського патріархату. Так шо прівєт Кіріллу.

Але це єдиний відомий мені приклад в українській літературі. Так шо не переживай. І сміливо читай хоч Борю Олійника, а хоч Драча... Да нє, я не в том смислі, шо дра... Я ж понімаю, шо тобі це ні до чого, коли під боком така краса неземна... Я про Івана Драча, прихильника твого скромного поетичного дару... А щодо ГОмера будь спокійний. Може, він і був гоміком, але нам про те невідомо. Хоча вони там, у Давній Греції, дуже полюбляли з хлопчиками...

І хоча українські письменники дуже відстали від зарубіжних у пропаганді гомосексуалізму, це не заважає книгарням торгувати творами, де всі ці збочення як на долоні: Жан Жене, Едуард Лімонов, Марсель Пруст, Юкіо Місіма. Як, зрештою, і творами самих гомосексуалістів: Оскара Вайльда, Волта Вітмена, Вільяма Шекспіра, Джорджа Байрона, Артюра Рембо, Поля Верлена, Ґарсії Лорки, де Сада. Додай до них лесбіянок: Ґертруду Стайн, Вірджинію Вульф, Емілі Дікінсон – і картина буде просто катастрофічна!

А музика Пєтра Чайковского і Джона Кейґа? Не навіює вона потяг до чогось забороненого? Мені навіює. Так і хочеться лебедя. Точніше, лебідку.

А картини Енді Воргола і Сальвадора Далі? А скульптури Мікеланджело? А фільми Бунюеля і Пазоліні?

Це ж капець! Ти тільки прикинь, Вітю, назвав я лише жалюгідну частину того, що підстерігає нас практично на кожному кроці. А в цей час наші телеканали демонструють стрічки про видатних гоміків! Один фільм «Повне затемнення» чого вартий! То Рембо верхи на Верлені, то Верлен верхи на Рембо. Це ж вужас! А трикутник Лорка – Далі – Бунюель! Цілий же серіал зняли, як вони... Тьху, бодай не казати!

Такі телеканали треба закривати, а частоти віддати Московському патріархату. Книжки зібрати і спалити на Майдані. А задля більшого ефекту запросити міністрів культури та освіти з Північної Кореї, де боротьба з будь-якими збоченнями вже давно поставлена на широку ногу. Наших міністрів треба відправити туди на перевиховання. І настане тоді благодать, і простяться нам наші гріхи.

Ну добре, більше не буду. Тільки передай тим, хто записав нашу розмову, що я називав видатних представників сексменшин зовсім не для пропаганди. А то ще, чого доброго, мене загребуть. А там, кажуть, на зоні... О-о-о-ой...