Український тиждень № 48 (265)

Зміст номеру

LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?

Холодна газова війна між Україною та Росією останнім часом набрала несподіваних форм. 26 листопада поблизу нафтового термінала «Південний» на чорноморському узбережжі України помпезно дано старт проекту зі спорудження термінала для прийому скрапленого газу. Зокрема, розпочато будівництво підвідного газопроводу від ГТС, довжина якого має становити 65 км, вартість – 1,15 млрд грн. Виконавцем робіт буде структурний підрозділ Укртрансгазу.

Олександр Крамар

Рашен бой

У фільмі «Шоколад» Лассе Галльстрема є епізод, коли «правильний» чиновник-ханжа, об’ївшись цукерок під час посту, втрачає контроль й опиняється під загрозою втрати репутації.

Тиждень

Час діяти. Непідписання Угоди про асоціацію та ЗВТ не є ефективним інструментом тиску на режим Януковича

У листопаді видання EUobserver повідомило, що за підписання Угоди про асоціацію з Україною під час чергового саміту Східного партнерства у Вільнюсі восени 2013 року активно виступають країни – члени ЄС, зокрема Чехія, Литва, Словаччина і Польща, проти – Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди. Причому прихильники підписання цього документа в ЄС змушені дедалі більше переконувати в доцільності цього кроку не своїх опонентів у ЄС, а представників української об’єднаної опозиції.

Олександр Крамар

Чи застосують «закон Маґнітского» до України?

Відповідь залежить від того, в якій формі його буде ухвалено

Аріель Коен

Український бізнес – афера століття. Олігархат vs вільне підприємництво

Замість економіки вільного підприємництва, як це задумувалося під час переходу від планового її устрою до ринкового, Україна отримала олігархічну систему господарювання

Володимир Лановий

Боротьба за кисень. Як жителі Маріуполя відстоюють право безпечно дихати

Нещодавно понад 10 тис. городян вийшли на акцію протесту з вимогою зупинити отруйний смог, котрий мало не щодня з головою накриває Маріуполь через діяльність Металургійного комбінату «Азовсталь» та ММК імені Ілліча, що належать до «Метінвест Холдингу» мільярдера Ріната Ахметова.

Наталя Коммодова

Чому Україна досі хворіє на «синдром комсомольця»

За 21 рік Україна так і не змогла сформувати власну повноцінну еліту, яка була б відповідальна й свідома завдань національного державотворення, демократичного розвитку, реформ, спрямованих на подолання спадку тоталітарного минулого, проведення дерадянізації всіх сфер суспільного життя та наближення країни до європейських стандартів

«Партия сказала: «Надо...»

Комсомол як невід’ємний атрибут тоталітарної системи влади в СРСР

Олександр Пагіря

«Молоді вовки» номенклатури. Комсомол як школа кар’єризму, пристосуванства та нігілізму

Будь-яка політична партія чи соціальна верства намагається відтворити себе в наступниках, забезпечити політичне безсмертя. Тому практично завжди під крилом старших утворюються організації для молоді з метою її контролю, виховання в певному дусі й використання.

Ігор Лосєв

Порятунок у годину смерті

Серед тих, хто допомагав іншим вижити під час Голодомору, були місцеві керівники, педагоги, лікарі та багатодітні матері

Павло Подобєд

Місцеві особливості е-книжок

Цифризація книговидання – основний тренд «планети Ґутенберґа». Тиждень з’ясовував, як це відбувається в Україні

Антон Санченко

Книжкова батрахоміомахія

Як американські книговидавці та розповсюджувачі борються за ринок е-книжок

Ганна Трегуб

Натуральний Iceland

До цієї країни льоду і вулканів можна втекти, щоб охолонути, але не змерзнути. Ісландію зігріває тепла морська течія Гольфстрім. І не лише вона

Славка Куцай

Фінансування проектів ЄС в Україні: яка мета і куди йдуть гроші?

«А що ж трапилося з рештою кави?» – це запитання все ще звучить у мене у вухах, коли я згадую, як уперше мав справу зі щойно відкритим у середині 1990-х для Фінляндії фінансуванням Євросоюзу і з його унікальною бухгалтерською машиною, яка раз по раз підкидала нам усілякі несподівані питання.

авторські колонки Тімо Гелленберг

«Ірпінський синдром»

Казковий світ Петра Мельника в Ірпені як дзеркало українського політикуму

авторські колонки Андрес Геркель

Недоторканні

Про цю історію можна було б не згадувати, бо в ній нічого особливого. Таке трапляється щодня, а то й частіше. Але й мовчати не годиться. Набридло. Понад те, йдеться не про середньостатистичний випадок.

авторські колонки Роман Малко

«Дорогами отцов?»

Комсомолка – дівчина в червоній хустині: класичний образ, який зображували на радянських плакатах; комсомолець – підтягнутий, спортивний юнак, у якого поруч із комсомольським значком на грудях красується значок ГТО! За іронією долі в мене зовсім інші асоціації з комсомолом: вона – у чорній міні-спідниці, піджаку з накладними плечима, чорних колготках, він – у сірому костюмчику з краваткою-«сельодочкою».

авторські колонки Андрій Єрмоленко

Те, що завжди спливає

І подумати лишень: я був за крок від того, щоби стати крутим чуваком, банкіром чи бізнесменом, як і решта колишніх комсомольців. Куди не кинь оком, всюди стирчать їхні червоні роги. Невже було не лише «золото партії», а й «золото комсомолу»? Спритні пацани якось устигли освоїти фінанси організації та знову спливли на поверхню. Як і все інше, що завжди спливає у відповідний час і у спеціально відведеному для нього місці. Я не сплив. Я зостався там, де й був, у своїй внутрішній еміграції. А міг би…

авторські колонки Юрій Винничук

Вихованці комсомолу

Комсомол таки був школою життя. І неаби-якою. Досить поглянути на деяких представників сучасного політичного, економічного й культурного бомонду України, як вкотре пересвідчуєшся в цьому. Бо ж де, як не в комсомолі, свого часу здобули вони хист завжди бути на поверхні й з чималою вигодою для себе та членів своїх родин? Ні, комсомол таки був школою життя. Не для всіх, звісно, а для тих, хто належав до формальної та неформальної комсомольської номенклатури і мав здібності до засвоєння правил, які гарантували успіх.

авторські колонки Сергій Грабовський

ДНК-карикатура

Сталося те, що мало статися. Коли навесні цього року почув від колег про підготовку телеканалом «Україна» стрічки про популярну нині палеогенетичну реконструкцію коріння українців, був неабияк здивований. Історична документалістика вітчизняного виробництва нині остаточно перейшла до розряду раритетів.

авторські колонки Олексій Сокирко

Читати стане простіше

Сама поява електронних книжок та окремих пристроїв для їх читання свідчить, що цей процес залишається важливим і навіть повертається в моду. Тепер читання – самоцінна з погляду технології річ, а не побічна можливість КПК чи планшета: електронні книжки, котрих виробляють і продають щорік більше, призначені виключно для цього, й користувачі зазвичай повністю ігнорують додаткові функції таких пристроїв.

авторські колонки Ростислав Семків