Український тиждень № 49 (266)

Зміст номеру

«Добрый доктор Айболит»

Спроби «Шахтаря» відмити свій імідж від скандального гола набули гротескних форм. Пояснення футболістів та вибачення головного тренера гірників Мірчі Луческу наступного дня видавалися геть непереконливими й нещирими. Аби лише відчепилися.

Тиждень

Нас штовхають у ПіСУАР

Усвідомлюючи загрозу втратити контроль над Україною після 2015 року, Москва, схоже, готує ґрунт для удару на випередження

Олександр Крамар

Під знаком дефіциту. Уряд спробує вдатись до радикальних дій для наповнювання бюджету

Фінансові розрахунки урядовців на наступний рік свідчать, що проблеми забезпечення державних видатків поглибляться й уряд спробує вдатися до радикальних методів наповнення бюджетів

Віталій Мельничук

Привиди виробництва. Незворотна деіндустріалізація Донбасу призводить до знелюднення регіону

Як і в будь-якому історично індустріальному регіоні, більшість населених пунктів на Донбасі формувалися навколо фабрик та копрів, що поступово обростали гронами робітничих поселень і районів

Богдан Буткевич

Іґорь Чубайс: «Сподіватися на зміни в Росії через вибори наївно»

Філософ Іґорь Чубайс – рідний брат ідеолога російської приватизації Анатолія Чубайса. На відміну від останнього, який уже 20 років обіймає керівні посади в РФ, він на початку 1990-х обрав наукову діяльність, очоливши перший у своїй країні факультет росієзнавства в Інституті соціальних наук.

Мілан Лєліч

Переходячи всі межі

Розслідування щодо журналістської етики у Британії ставить перед урядом Девіда Кемерона дилему щодо необхідності запровадження регулювання преси

Майкл Бініон

Новий фараон

Спроба президента-ісламіста Мохаммеда Мурсі узурпувати владу вкотре розколола єгипетське суспільство

Віктор Каспрук

Балтійська відкритість. Міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает про секрет естонського успіху

Досвід Естонії у посткомуністичній трансформації є одним із найбільш показових і успішних на теренах колишнього СРСР.

Олександр Пагіря

Народ із найдовшою назвою. Як Україна зникла з мапи і знову на неї повернулася

Ментальна картографія» сьогодні є одним із популярних напрямів історичних досліджень.

Кирило Галушко

Боротьба із соцапатією. Олександр Ярмола з «Гайдамаків» про огламурення українських музикантів і важливість соціальної лірики

Скрутні в політичному, соціальному та економічному сенсі часи, які нині переживає Україна, здається, май­же не знаходять свого відображення в музичному мистецтві.

Богдан Буткевич

Дні чеської фотографії: чотири в одному

Виставка, що відбувається в межах київських Днів чеської фотографії, провокує на консервативні висновки.

Правда документа

Документальний театр в основі своїй має реальні історії, інтерв’ю, виписки з газет, свідчення очевидців.

Оживлення мистецтва

Французька анімація, разом із японською та американською, посідає місце у трійці світових лідерів, але яке саме, як правило, залишається на розсуд глядача.

Янголи та демони гірського масиву Демерджі

Вищі сили не шукають простого шляху. Щоб викотити з моря камінь на гору, вони можуть зруйнувати її, обточити скельні уламки у хвилях морського прибою, висушити море й підняти з його глибин новий гірський масив.

Олександр Зінченко

Шило і мило: Азаров повернеться в Кабмін в ролі «стрілочника»

Переформатування владної вертикалі, пов’язане з обранням нового складу парламенту, перейшло у практичну стадію. 3 грудня Віктор Янукович прийняв відставку Миколи Азарова та вже анонсував, що запропонує Верховній Раді нову кандидатуру до 9 грудня.

Мілан Лєліч

Пам’ятка для депутата

Ми зробили свій вибір і хочемо вірити, що нові парламентські партії вирвуть усіх нас із болота. Внаслідок президентсько-урядових «успіхів» останніх років спроможність Української держави опинилася під сумнівом.

авторські колонки Володимир Лановий

Змова століття

Чимало російських політологів-українофобів стверджували, що незалежна Україна – це проект, розрахований не більше ніж на 20 років. Здається, сьогодні Кремль та його потужна агентура в Києві почали переходити від слів до діла.

авторські колонки Ігор Лосєв