Український тиждень № 42 (310)

Зміст номеру

Україна чи Тимошенко. Чи погодиться Янукович на умови ЄС

Тимошенко і Янукович вкотре стали детонаторами паніки та легкої істерики в Брюсселі. Якщо за кілька днів до чергової поїздки Пета Кокса та Александра Квасневського до Києва багато хто у високих коридорах робив багатозначну міну й натякав, що екс-прем’єрка вже однією ногою в літаку, то по поверненні європейських емісарів настрої змінилися на протилежні.

Сергій Воропаєв

Корсари з Хрещатика

В Україні, де люблять із високих трибун говорити про розвиток самоврядування і адміністративні перетворення, є такі оригінальні владні мутації, які й не снилися найсміливішим реформаторам. Особливо на місцевому рівні. І за прикладами не треба йти у віддалені регіони, коли київська влада в її нинішній формації може бути предметом хоч клінічних досліджень, хоч кримінальних розслідувань.

Тиждень

Узурпація іменем Європи

Під прикриттям «євроінтеграції» влада протягує через парламент лобістські ініціативи

Олександр Михельсон

Хочеш жити – плати

Головним наслідком медичної реформи, дію якої вже відчувають не лише пілотні регіони, стало зменшення обсягів безплатної медичної допомоги

Валерія Бурлакова

Віктор Сердюк: Смертність із медичних причин в Україні є однією з найвищих у світі

Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк про шляхи вирішення основних проблем медичної галузі

Богдан Буткевич

На порозі епідемії. В Україні вже понад мільйон людей хворіють на гепатит С

За даними Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення гепатиту С, одного з найнебезпечніших вірусних захворювань у світі.

Богдан Буткевич

Кому потрібен демократичний Азербайджан?

Перемога Ільхама Алієва на декоративних президентських виборах 9 жовтня свідчить про те, що режим у Баку за мовчазної згоди Заходу заганяє країну чимдалі в авторитарну прірву

Ганна Трегуб

Екс-міністр культури Латвії Сарміте Елерте: путінська Росія сподівається на політичний реванш у межах колишнього СРСР

Латвійський політик, екс-міністр культури Сарміте Елерте стверджує, що великий капітал олігархів не може мати чесного походження, а крадіжка в суспільства – бути виправдана відкупними подачками.

Ірина Панченко

Одвічні мандрівники морів

Маючи великий талант державників і вправних воїнів, вікінги ще в давнину проклали культурні мости між населенням наших земель та північними народами Європи

Костянтин Рахно

Ще гірші морські хлопці

Як вікінги стали європейським культурним брендом

Ростислав Семків

Лінгвіст Тетяна Печончик: «У «кравчучки», «тітушка» і «кнопкодавів» є чималі шанси потрапити до академічних словників»

Тиждень поспілкувася з нею про віджилі слова радянської епохи, про рідко вживані лексеми, які відродилися до активного обігу, а також про новотвори на позначення суто українських реалій.

Оксана Хмельовська

Недешевий фастфуд

Західні телесеріали розширюють глядацьку аудиторію й збільшують бюджети, створюючи вагому конкуренцію кінематографу

Максим Івануха

Ґутенберґ 2.0

13 жовтня завершилася 65-та Франкфуртська книжкова виставка. Цьогорічна статистика показала кількісне зростання порівняно з 2012-м: із традиційних 100 країн-учасниць приїхали 7,3 тис. видавців (на 300 більше, ніж торік), організовано 3,6 тис. івентів (у 2012-му – 3,2 тис.). Грандіозне видавниче дійство споглядали 275 тис. відвідувачів.

Лесь Белей

Від Сяну до дому

Тиждень мандрував місцями дитинства й ранньої молодості Богдана-Ігоря Антонича

Юрій Гаврилюк

Чи є життя після 28.11?

Один колишній колега… До речі, це колишніх чекістів не буває, а також колишніх офіцерів, ментів і ще, кажуть, колишніх коханих.

авторські колонки Юрій Макаров

Чим Європа так приваблює росіян

Розпочну з відомого чеського анекдота. У телефонній розмові Путін наполегливо підкреслює: «Допоки Чеська Республіка погоджуватиметься на американський радар поблизу Праги, російські ракети будуть націлені на її столицю». «У такому разі, – відповідає йому президент Чехії, – наша авіація бомбардуватиме Карлові Вари».

авторські колонки Ярослав Пешек