Український тиждень № 49 (317)

Зміст номеру

Янукович не відступає. Чи наступатиме опозиція?

«У 2004 році Майдан був якийсь добріший», – розмірковує відома тележурналістка у проміжку між прями­­ми включеннями, зігріваючись чаєм в одній із кав’ярень на Хрещатику. З нею важко не погодитись, і не тільки через те, що Помаранчева революція дев’ять років тому минулася без масових побоїщ... І розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада, і бойовисько біля Адміністрації президента 1 груд­­ня поставили чимало запитань.

Тиждень

Старі пісні про головне

Інколи важко розібратися, у якому часі живе чинна влада. Президент, який через 16 годин після розгону Майдану не спромігся на бодай якусь заяву, за швидкістю реакції нагадує радянського генсека.

Тиждень

«Що ж ви, с…ки, робите?»

Запитання лікаря, адресоване «Беркуту», що місив людей на Банковій, сьогодні стосується всіх. 1 грудня влада навмисно нагнітала ситуацію біля Адміністрації президента, опозиція надто різко відхрестилася від завзятих мітингувальників, а беркутівці фотографувалися, ставлячи ноги на голови непритомних

Валерія Бурлакова

Олег Покальчук: Весь український народ нині перебуває в процесі перетворення на політичну націю

Соціопсихолог Олег Покальчук про характер відносин між українцями і владою в умовах протесту

Богдан Буткевич

Як не про…ти Євромайдан

Вважаєте, говорити про це не на часі? Або як мінімум зарано? Аби не запізно! Аби не пережити вдруге те жахливе, руйнівне розчарування, як після Майдану-2004!

Юрій Макаров

Політики і суспільство: між любов’ю та ненавистю

Тарас Прохасько про (без)відповідальність у політиці та її дитинне сприйняття українцями

Ірина Троскот

Львів, Донецьк, Суми, Ужгород. Протестний потенціал регіонів

Найбільша концентрація політиків спостерігається в столиці – там, де зосереджені керівні владні органи. Проте в інших містах країни життя не менше визначається перебігом політичних подій, переважно місцевого спрямування. Тиждень вирішив поцікавитися, яким є ставлення до політиків у різних регіонах, зокрема на Сумщині, Донбасі, Закарпатті та у Львові.

Тиждень

Поза зоною досяжності

Німецький бізнес прагне інвестувати в Україну, але наштовхується тут на чимало перешкод. Очевидно, тепер їх стане ще більше

Ульріх Крокель

Від заходу сонця до нового світанку

Не лише зелені, а й капіталісти тепер переймаються питанням: наскільки значні переваги забезпечать Америці сланцеві газ і нафта? Нові скептики не бачать загальної картини

The Economist

Японський експеримент

Колишній парламентський заступник міністра закордонних справ Японії Кадзуюкі Гамада про амбітну програму реформ прем’єр-міністра Сіндзо Абе

Ганна Трегуб

Союз тризуба та зірки Давида

Будівничі Ізраїлю, що походили з Української Народної Республіки

Ярослав Тинченко

Вона обіцяла повернутися

Продавши компанії Microsoft свій телефонний підрозділ, Nokia – колись найбільший у світі виробник мобільних телефонів – шукає новий образ. Знову

The Economist

Як вижити в часи окупації? Нестерпна важкість письма Мілана Кундери

Коли 1968 року радянські танки ввійшли у Прагу та Брно, Мілану Кундері виповнилося 39. На той час він уже був помітним літератором, автором кількох збірок по­езій, п’єс та роману «Жарт», написаного за рік до окупації.

Ростислав Семків

Про аматорство у політиці

В Україні це біда не лише громадських активістів, що нині виступають із гаслом: «Геть політиків і політику!», а й самих політиків.

авторські колонки Ігор Лосєв

Що означає «добрий політик»?

Давні греки, зокрема Арістотель, головним у політиці вважали те, якою є влада: доброчинною, себто такою, що дбає про загальне благо, чи корумпованою (або «зіпсутою»), яка служить особистим інтересам можновладців. Це питання було пріоритетним; форма правління – монархія, аристократія чи демократія – стояла на другому місці.

авторські колонки Філіпп де Лара

Антракт

21 листопада український прем’єр-міністр оголосив перерву в політичній театральній виставі під назвою «Вільнюс, або європейська інтеграція України». Дійшло до кульмінації спектаклю, якого очікувало багато українських громадян. Вони мають достатньо досвіду та знання, щоб сказати, що долю України вже понад 350 років вирішують у Росії.

авторські колонки Ярослав Пешек