Український тиждень № 52 (320)

Зміст номеру

Деактивація. Хто і кого залякує в Україні

У ніч із 24 на 25 грудня була жорстоко побита активістка Євромайдану, журналістка й екс-кан­­ди­­дат у народні депутати від Об’єднаної опозиції Тетяна Чорновол. Вона їхала з Києва власною автівкою до будинку батьків, що в селі Гора Бориспільського району Київської області.

Богдан Буткевич

2014: право на опір, право на оптимізм

Чого чекати від нового політичного року – нових розчарувань чи нових підтверджень гідності?

Юрій Макаров

Курс на Схід? Прогнози західних експертів щодо України

Західні експерти, політики та дипломати прокоментували Тижню, які виклики постануть перед Україною 2014 року у зв’язку з домовленостями між Путіним та Януковичем

Тиждень

Опозиція: час доводити свою спроможність

«Тепер ми вже ведемо гру, а не вони (влада. – Авт.). Он скіль­­ки народу нас прийшло підтримати», – радісно коментував знайомий депутат від «Батьківщини» одне з перших народних віч, що зібрало на Євромайдані понад 500 тис. українців.

Андрій Скумін

Андрій Парубій: «Закриваючи собою Майдан»

Ми зустрічаємося пізно вночі. Певна річ, на Майдані. Він багато курить, ледь не щохвилини відповідає на дзвінки, швидко вирішуючи ті чи інші питання, і, схоже, ніколи не спить. Утім, на війні як на війні.

Валерія Бурлакова

Сашко Лірник: «Доля Майдану – бути очищенням»

Бійці «Беркута» називають його «дядею Сашею». «Дядя Саша», Сашко Лірник, розповідає хлопцям у шоломах анекдоти та казки. Робив він це довгими ночами на мовному Майдані. Робить і тепер... У казках добро, як відомо, завжди перемагає зло. Сам казкар, щоправда, ледь не припинив вірити в такі перспективи.

Валерія Бурлакова

Навіщо Майдану «Майдан»

ГНОМ. Саме так дотепники охрестили Громадське народне об’єднання «Майдан», про створення якого лідери опозиції оголосили зі сцени Євромайдану в Києві 22 грудня. Дотепників почули: незабаром новий надпартійний (як було заявлено) рух перейменували у Всеукраїнське об’єднання «Майдан». Але решта проблем такому швидкому вирішенню не піддаються.

Олександр Михельсон

Олег Тягнибок: «2014 року загостриться протистояння між суспільством і режимом»

Лідер ВО "Свобода" про головні здобутки 2013-го і вкилики 2014-го

Тиждень

Юрій Мірошниченко: «Я до Майдану ставлюся з повагою. І в партії, до речі…»

Представник президента в парламенті спробував пояснити логіку євроінтеграції Віктора Януковича і продемонструвати готовність влади до діалогу з Майданом

Роман Малко

Дорога перемога Путіна

Із нинішньою владою Україна стала призом, за який не варто змагатися

The Economist

Незаконний український режим

Вірити, що Янукович справді планував укласти Угоду про асоціацію з ЄС, було наївно.

авторські колонки Ганне Северінсен

«Вершник» поки що без голови…

Події в Києві та багатьох інших містах після брутального побиття студентів «Беркутом» показали, що громадянське суспільство у нас є. Величезна кількість людей вийшла на вулиці, щоб продемонструвати незгоду зі спробами зробити Україну поліцейською державою, позбавити її європейської перспективи.

авторські колонки Ігор Лосєв

Чи вдасться ВО «Майдан» бути гідним своєї назви?

Сталося те, що мало статися. І саме в ці дні – тижнем раніше чи тижнем пізніше.

авторські колонки Сергій Грабовський

«Не бійся». Нічого

…Тоді забрали Дзиндзю. Вночі біля будівлі Печерського суду зібралися тисячі людей, абсолютна більшість яких, звісно, не знали Андрія особисто.

авторські колонки Валерія Бурлакова

Новий час

«Ми втрачаємо час», – кажуть політики. «Ми марнуємо час», – вторять священики. «Нам усім бракує часу», – нарікають соціологи. Купуючи речі й пристрої, щоб його заощадити, відчуваємо, що з кожним новим придбанням він стає для нас іще більшим дефіцитом… Напередодні Нового року відчуття часу загострюється: не минає і дня, щоб ми стурбовано не кинули оком на календар, а циферблат годинника щемливим мерехтінням чисел нагадує бомбу з годинниковим механізмом у трилері.

авторські колонки Олексій Сокирко