Український тиждень № 4 (324)

Зміст номеру

Надзвичайні новини. Янукович закручує гайки, розкручуючи спіраль насильства

Незадовго до здачі цієї статті на YouTube з’явився відеозапис знущань бійців внутрішніх військ із чоловіка, затриманого на вулиці Грушевського. Його належність до повстанців видно по зачісці. Чому варто визначатися саме по ній? Бо ніякого одягу, крім шкарпеток і кросівок, на жертві немає.

Олександр Михельсон

... Або смерть

Загиблий на Грушевського білорус Локі завжди носив у кишені український прапор. Вірменин Сергій Нігоян «ніколи ні про що не просив» і постійно чергував на Майдані

Валерія Бурлакова

Яка Європа нам потрібна?

Нездатний визначитися з важелями впливу на Україну, ЄС неприпустимо зволікає в переломний момент

Василь Зоря

Володимир Василенко: «Коли президент стає загрозою національній безпеці»

Правознавець-міжнародник Володимир Василенко про­понує організувати загальнонародний референдум щодо дострокових виборів президента. Тиждень розпитав його про правничі, політичні та соціальні аспекти цієї ініціативи.

Роман Малко

Віктор Мусіяка: «Жодних правових засобів боротьби з режимом немає»

Після сюрреалістичного «засідання» Верховної Ради 16 січня, коли цілу низку відверто проскрипційних законів більшість затвердила навіть не ручним голосуванням (бо не було процедури підрахунку), а просто вигуком голови лічильної комісії «235 – за!», не лише багато хто з експертів, а й маси, судячи із сутичок на вулицях, утвердилися в думці, що демократії в Україні покладено край.

Юрій Радченко

Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський: «Президент України втратив легітимність»

Делегація Європарламенту відвідає Україну 28–30 січня, щоб на місці вивчити ситуацію навколо Євромайдану. У планах зустрічі з керівництвом країни, представниками опозиції та активістами громадянського суспільства й передусім із президією Євромайдану.

Сергій Воропаєв

Машина часу. Україні потрібен спільний економічний простір

Як його долучити до нашої України, якщо він ще здатен щось почути? Потрібен спільний економічний простір, а не анклави для офшорів. Потрібен спільний політичний простір, а не мережа злодіїв у законі.

Юрій Макаров

Відчуженість регіонів як основа сепаратизму

Висока залежність низки регіонів від зовнішніх ринків та відсутність повноцінного національного ринку створюють сприятливий ґрунт для сепаратистських проектів

Олександр Крамар

Рефат Чубаров: «Влада імітує діалог із татарами»

Голова Меджлісу кримськотатарського народу про загрози екстремізму в Криму та їх джерела

Богдан Буткевич

Андреас Умланд: «Відмінності між східними і західними німцями дедалі більше зникають»

Сьогоднішня демократич­­на об’єднана Німеччина – результат величезної політичної волі східних німців, які пройшли через революцію 1989-го, й адекватної соціальної політики та фінансової допомоги західних німців своїм приєднаним землякам.

Ганна Трегуб

Валерій Мунтіян: «Із реалізацією стратегічних рішень необхідно поквапитись»

Підписання угод із Росією викликало неоднознач­­ну реакцію у суспільстві, при­вів­ши, врешті-решт, до Майдану. З цього приводу висловлюються, здається, усі, хто хоче, проте голосу експертів-економістів практично не чути.

Юрій Радченко

Спробувати все

Запустити стартап просто. А потім починається тяжка праця

The Economist

Багато просиш – менше отримаєш

Найбільші клієнти адвокатів починають розуміти, що можна торгуватися

The Economist

Невивчені уроки «світлого майбутнього»

Нарешті ми й не помітили, що з дня відходу «вічно живого», який спочиває в Мавзолеї поблизу Крем­­ля, минуло 90 років. Проте «справа Лєніна» нагадує про себе досі. Розмова Тижня з істориком Станіславом Кульчицьким про міфи націоналізації та усуспільнення, про відставання Східної Європи від Західної та про закономірність появи більшовизму саме в Росії.

Олена Орлик

Ціна незалежності. Як Україна боролася з агресією більшовиків

Так уже історично склалося, що кожна країна, яка здобуває незалежність, має перегорнути сторінку своєї історії, написану кров’ю. Україна в 1990–1991 роках уникнула цієї долі й поновила державність без бойових сутичок. Але свою ціну крові вона сплатила далекого 1918-го…

Ярослав Тинченко

Програма Східного бандитства

Досі залишається чимало оптимістів, які вважають Януковича просто корумпованим параноїком, якого можуть контролювати олігархи, зацікавлені у зближенні з ринками ЄС.

авторські колонки Дмитро Потєхін

Нас дуже мало

Складно говорити про літературну критику в країні, де більшість книговидавців перебувають на межі виживання, де культурна політика держави, схоже, діє за принципом «зашкодь!», а загальний стан сучасного вітчизняного письменства близький до напівлетаргійного. Для реанімування літпроцесу потрібні не тільки гідне фінансування культурних проектів і державне сприяння видавничій галузі, а й повернення читацького запиту, потреби в добрих українських творах, проте насамперед чесний і об’єктивний погляд на те, що пишеться та видається.

авторські колонки Ірина Троскот