Український тиждень № 8 (328)

Зміст номеру

Каменюка – зброя європейця

Це не перша революція і не перша вулична війна в історії, зокрема й нашій. Старше покоління українців цілеспрямовано, з дитинства виховувалося на казках, підручниках і кінофільмах про відважних революціонерів (щоправда, червоних, але сам факт!), борців проти кривди за світле майбутнє.

Юрій Макаров

Ціна компромісу

Навіть у разі формування тимчасового уряду на основі компромісу в парламенті не варто очікувати від нього вирішення ключових проблем країни. Його максимальний потенціал – фінансово-економічна стабілізація та демонтаж «сімейного» режиму

Олександр Крамар

Від Ради до Майдану: як депутати намагалися відновити Конституцію

18 лютого, поза сумнівом, увійде в історію. Якщо не поворотним етапом протестів у Києві, то жорстокими силовими діями просто під стінами ВР

Станіслав Козлюк

Володимир Василенко: «Злочини проти людяності не мають терміну давності»

Правник-міжнародник, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко розповів Тижню про відповідальність Януковича за злочини проти українського суспільства, умови, на яких до засудження режиму підключився б Міжнародний кримінальний трибунал у Гаазі та реальну допомогу, що її Захід може нині надати Україні.

Ганна Трегуб

Кров і вогонь. Як змінився Майдан

Колони протестувальників, що мають уранці 18 лютого вирушити в «мирний наступ» до Верховної Ради, де саме відбувається вирішальне засідання парламенту, починають формуватись на Інститутській іще близько восьмої.

Валерія Бурлакова

Нілс Муйжнієкс: «Я закликаю владу зробити все можливе для захисту людських життів»

На початку лютого комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс незаплановано відвідав Ук­раїну. Він дослідив ситуацію в Києві та регіонах і, зокрема, дії силовиків щодо протестувальників. За результатами візиту готується звіт, який представлять Комітету міністрів Ради Європи. Тиждень поспілкувався з паном Муйжнієксом по поверненні його до Страсбурга.

Анна Корбут

Запитання до пані Меркель

Про актуальні події в Україні від 18 лютого німецькі ЗМІ інформують свою аудиторію щогодини. «Брутальна кривава ніч у Києві. Кількість загиблих зросла до 25» – свіжий заголовок у Fokus.online за 19-те. Шкода, звичайно, що немає ще гасла «А чи не вдалось би уникнути крові, якби пані Меркель не відмовила в запровадженні персональних санкцій проти української влади?»

Світлана Голуб

«Наукова» апологетика «Русского міра»

Відмова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, розворот у бік Росії викликали негативну реакцію в суспільстві, що зрештою призвело до масових протестів. Тиждень опублікував у № 4 інтерв’ю з урядовим уповноваженим з питань співробітництва з РФ, державами – учасницями СНД, Євр­АзЕС, доктором економічних наук, професором, членкором НАНУ Валерієм Мунтіяном, який безпосередньо готував документи угод із РФ та є експертом із цих питань.

Віталій Мельничук

Fitch Ratings – українському олігархатові: «Ваші активи – сміття!»

Які з компаній реального сектору потрапили «під роздачу» рейтингової агенції

Юрій Радченко

Як розгребти спадок Азарова?

Численні «покращення» – ось що залишили нові «папєрєдніки»

Любомир Шавалюк

Військо Гіппократа

Фотопроект Вікторії Ясинської знайомить українців із непомітними героями Майдану – лікарями, які щодня рятують людські життя, нерідко ризикуючи власним

Валерія Бурлакова

Гуртуймося

Митці та моральні авторитети про те, що робити з країною, тітушками та самими собою

Тиждень

Сон про Росію

За лаштунками Олімпіади в Сочі влада РФ пішла в наступ на ЗМІ

The Economist

Аргентина: 100 років занепаду

Сто років тому перед Аргентиною відкривалися необмежені можливості. Що ж трапилося?

The Economist

Гетьманова

На діяльність державця завжди впливають найближчі люди: дружина, діти, а також атмосфера вдома. Поруч із гетьманом Скоропадським у житті була дивовижна жінка, яка стала для нього натхненницею і опорою

Тетяна Осташко

Змішувати високе й низьке

Михайло Бриних про омертвіння класики, зло академічного літературознавства та суржик як продукт радянської пропаганди

Ірина Троскот

Ведмежий закут

Тріумф Китаю на 64-му Берлінському кінофестивалі

Катерина Барабаш

Біле, чорне і червоне

Дуже рідко в житті трапляється, щоби в будь-якому протистоянні, будь-якому конфлікті – від сварки між сусідами до великої війни – одна сторона цілком мала рацію, а інша, навпаки, цілком помилялася. Зазвичай, якщо немає іншого вибору, доводиться приставати на бік більшого або меншого зла, життя так влаштоване. Але зараз в Україні ми маємо справу з винятком: ось тут добро, ось тут зло, причому зло абсолютне, без ніяких там нюансів і напівтонів.

авторські колонки Юрій Макаров

Ґрібоєдов у Криму: «Явились мы, всеобщие наследники, и с нами дух разрушения...»

Запеклі пропагандисти гасла «Крим – це Росія!» намагаються вбити в голови собі й іншим, що остання позбулася чарівного півострова через «п’яного Хрущова». Цікаво, чому обов’язково п’яного?! Можливо, це натяк на те, що передача Криму до складу УРСР відбулася ювілейного 1954 року, коли радянський офіціоз гучно відзначав 300-ліття «возз’єднання України з Росією»? Тільки ж усе одно: «дарувати» півострови – хоч і на ювілей – надто химерна політична забава...

авторські колонки Володимир Панченко

Найяскравіші спогади

18-го – в ніч на 19 лютого я став свідком/учасником таких подій.

авторські колонки Олександр Михельсон

Чи булькнула література

Письменників найкраще бачити в золотому тисненні на палітурках книжок. Це найперше (якщо не остаточне) враження, навіяне результатами книжкового рейтингу «ЛітАкцент року-2013», журі якого вже вшосте підбило підсумки літературного року.

авторські колонки Ірина Троскот