Український тиждень № 14 (334)

Зміст номеру

Путін-облом. Війна переноситься до виборів

Як обід у короля може зіпсувати грандіозні плани царя московського, тепер знає не тільки сам цар, а й ті, кого він так люб’язно збирався перетворити на своїх холопів.

Роман Малко

Крим - територія терору

Для тих, чиї прапори нині майорять над Кримом, півострів – це легка здобич, яку ще належить поділити. Усім, хто цим невдоволений, щонайменше затулять рота чи виштовхають їх у шию на материк.

Дмитро Крапивенко

Декларації та аусвайси

Сподівання кримських татар як корінного народу на автономію в контексті права й сили

Ілько Майдачевський

Зберегти себе

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов: «У нас становище мусульман набагато краще, ніж в РФ»

Ганна Трегуб

Кримінальна політика і політична кримінальщина у Криму

Російська агресія в Криму висвітлила цікаві аспекти політичного використання злочинних середовищ

Ігор Лосєв

Максим Буткевич: «Механізмів урегулювання проблем переселенців із Криму не існує»

Про дві хвилі внутрішньо переміщених осіб, гостинність українців, які поселяють у своїх домівках цілі родини, про найуразливіші групи й збільшення кількості біженців із Росії розповів правозахисник, координатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич.

Оксана Хмельовська

Сергій Куніцин: «Єдине, що змусило кримську еліту підтримати Москву, – це 20 тис. російських військ»

Екс-прем’єр-міністр Криму про фатальну втрату чотирьох днів, побутові причини зрадництва силовиків АРК та спроби підкупу кримських татар

Богдан Буткевич

Піратство державних масштабів

До чого призведе «націоналізація» українських активів «владою» Криму?

Любомир Шавалюк

Джамала: «Нікому не віддам свого Криму»

Кримськотатарська співачка про зв’язок між джазом і кримськотатарською мелодикою, свою патріотичну місію митця та розумні речі простими словами

Богдан Буткевич

Аудрюс Буткявічюс: «Ви повинні швидкими темпами під дулами рушниць ворога створювати свої війська»

Аудрюс Буткявічюс, перший міністр оборони Литовської Республіки в 1990–1994 роках, підписант відновлення незалежності своєї країни. Його називають практиком «кольорових» революцій.

Роман Малко

Боснія і Герцеговина: абонплата за незалежність

Соті роковини початку Першої світової війни й раптова загроза третьої, яку неначе підгадано під цю дату, несподівано пов’язали між собою Україну та Боснію і Герцеговину.

Катерина Калитко

Стріла Путіна

Криза в Україні пожвавила трансатлантичні зв’язки

The Economist

Путінський полк у ЄС

Владімір Путін завдяки «референдуму» в Криму показав своїх партнерів у ЄС. Переважно це міноритарні радикальні партії, які, згідно з його задумом, за підтримки Москви мають підірвати вже доволі громіздку систему Євросоюзу ізсередини

Ольга Ворожбит

Битва за майбутнє Туреччини

Прем’єр-міністр країни перетворюється на автократа, втрачає зв’язок із виборцями і шкодить державі

The Economist

Зранені Майданом. Кількість постраждалих під час революції не піддається обліку

Революція, як відомо, неможлива без жертв. Поламані й забрані життя є зворотним боком усіх благ і позитивних зрушень після пов­стань за будь-якої доби. Жертви ж Майдану не обмежуються «Небесною сотнею» (котра уже навіть за офіційними даними за сотню перевалила).

Олена Максименко

Безіменна сотня. Скільки насправді жертв бійні 18 лютого?

Героїв, що поповнили лави «Небесної сотні» 18 лютого, у день «мирного наступу» під ВР, 14. За загальновідомою інформацією.

Валерія Бурлакова

Чи посвариться Захід із Москвою заради України?

Західні санкції проти Росії надаються для того, щоб заморозити конфлікт у його нинішньому стані. Але дуже скоро європейці будуть змушені замислитися над порожнечами, що виникли в їхній системі безпеки

авторські колонки Ален Ґіймоль

За законами воєнного часу

Я вже про це багато разів писав і казав, точніше, кричав, волав: у нас війна! Україна de facto перебуває в стані війни із найнебезпечнішою державою світу, якщо порахувати разом рівень непередбачуваності та озброєності. Будь-які реакції Української держави та суспільства на поточну ситуацію мають бути відкориговані відповідно до законів воєнного часу. Будь-які – від чужих диверсій до бешкетів «своїх».

авторські колонки Юрій Макаров

Музика нашого часу

Нещодавно у черзі в аеропорту спитала старого ізраїльтянина, як йому живеться у країні, котра постійно чекає війни. Він поглянув здивовано: «A ми не чекаємо, ми в Тель-Авіві просто живемо й радіємо миру, поки він є!».

авторські колонки Анна Шевченко

Де взяти клин, щоб вибити російську пропаганду?

У фільмі «Візит до Мінотавра», телевізійному детективі часів пізнього СРСР, є діалог, котрий в умовах нинішніх інформаційних воєн дуже актуальний. Допитуючи афериста, слідчий пояснює, в чому його підозрюють: «Слідство має дані, що ви украли рідкісну скрипку.

авторські колонки Андрій Кокотюха