Український тиждень № 23 (343)

Зміст номеру

У режимі "майже". Час компромісів минув

Події в Україні розвиваються таким темпом, що, навіть коли здається, ніби певний процес минув і можна поставити крапку, виявляється, навіть для коми зарано.

Дмитро Крапивенко

Перезавантаження через Раду

Дострокові парламентські вибори – це рівняння з багатьма невідомими. Тиждень спробував вирахувати варіанти його розв’язку

Тетяна Бевз

Половинчасті реформ. Що встиг уряд

Чи реалізувався кредит суспільної довіри, наданий новій владі, в економічних показниках

Любомир Шавалюк

Донбас: реванш пролетаріїв

Російська зброя перетворила території, які контролюють сепаратисти, на справжній театр бойових дій. Населення підтримує заколотників, бо ті обіцяють відновлення порядку та радянських цінностей. Регіон може швидко стати новим Придністров’ям

Тревор Фокс

Кримська політика України. Що втратила Українська держава внаслідок ампутації Росією її частини

Уже зараз можна констатувати фундаментальні геополітичні втрати, що підважують міжнародний і регіональний статус Української держави. Країна загубила кон­троль над чорноморським узбережжям, зберігши тільки відносно невеликий північно-за­хідний його відтинок, позбувшись потенційно лідерських позицій у басейні Чорного моря.

Ігор Лосєв

Хроніки Гідності

Як змінювались українці, Україна та Майдан упродовж останніх шести місяців

Валерія Бурлакова

Коли наступний Майдан

За що борються українці в часи незалежності, маючи власну державу, чому виходять на протести, скидають владу і гинуть на полі битви? Чи не є ця боротьба лише етапами незавершеної війни за справжню державність?

Роман Малко

Організовуватися чи розчаровуватися

Без самоорганізації знизу та фінансування партій за рахунок членських внесків на українське суспільство чекають нові глибокі розчарування в далеких від його інтересів політичних кумирах, а на країну – дальша деградація і загроза втрати державності

Олександр Крамар

Життя після Майдану

Долі людей, які пройшли Майдан, складаються зовсім по-різному. Хтось із них опинився в кабінеті державної будівлі, за захоплення якої ще вчора міг сісти. Хтось нині на війні. Хтось і досі на центральній площі столиці. А хтось...

Валерія Бурлакова

Іноземна сотня

Майдан за час свого існування став і туристичним об’єктом, і місцем, куди приходили небайдужі іноземці.

Ольга Ворожбит

Субкультурний агітпроп

Як російська пропаганда діє через неформальні рухи

Богдан Буткевич

Майкл Андерсен:«Україна має найдивовижніше громадянське суспільство на пострадянських теренах. Але йому бракує політичного впливу»

Тиждень обговорював із данським журналістом, фахівцем із реформування громадського сектору і медіа Майклом Андерсеном проблеми україн­­ського громадянського суспільства, зокрема те, як воно може вплинути на ситуацію в державі.

Ольга Ворожбит

Вибиті із сідла

Європейським лідерам варто обмежити повноваження Брюсселя в багатьох сферах, але не в усіх

The Economist

Крапля за краплею

Розвиток міжнародного ринку скрапленого газу: покупці зароблять більше, ніж продавці

The Economist

Завоювати світ

У 1920-х роках 40% світових прямих іноземних інвестицій належали британським компаніям. 1967-го на передові позиції вийшла Америка: її частка становила 50%. Сьогодні м’язи наростив азійський капіталізм. Частка континенту в світовому ВВП зросла після 1984-го від однієї п’ятої до 28%.

The Economist

Павел Жачек: «ЄС доведеться бути сильним у відстоюванні демократії через колективну відповідальність за минуле»

У розмові з Тижнем екс-директор чеського Бюро Інституту дослідження тоталітарних режимів Павел Жачек розповів про реальний перебіг і потребу люстрації в силових структурах для національної безпеки, брак консенсусу в Європі щодо злочинів комунізму та камені спотикання в питанні заборони Компартії у країнах Центрально-Східної Європи.

Ганна Трегуб

Реалізація ідей у камені й бетоні по-швейцарськи

Головними гостями цьогорічного архітектурного фестивалю CANactions у Києві були швейцарські архітектори. Філософія недорогої архітектури, створеної з використанням раціональних технологій, стала панівною в будівництві Швейцарії й змінила її обличчя

Ганна Трегуб

Євромайдан 2.0

Ні, ніякий я не пророк і не футуролог, але чомусь, іще починаючи з перших років режиму Януковича, регулярно віщував, що політика концентрації влади призведе до вибуху.

авторські колонки Юрій Макаров

Ціна питання

Я знаю багатьох людей, які не можуть зачати дітей, хоча дуже хочуть. Виявляється, це непросто. Комусь легко, а комусь ні.

авторські колонки Роман Малко

e-Естонія: як вдалось і що далі?

Нещодавно я намагався згадати, коли востаннє надсилав факс. Справді не пам’ятаю. Може, років п’ять тому. Віртуалізація Естонії означає створення практично «безпаперового» суспільства.

авторські колонки Ерккі Баховскі

Про нас без нас

Прямі ефіри на чужоземному ТБ – це щоразу ніби крок наосліп замінованою територією. Чужі стереотипи, чужі впливи, чужі упередження, чужі інтереси та ще й чужа мова, яка по-зрадницьки витягає з пам’яті зовсім не ті слова, що їх гарячково шукаєш і не знаходиш.

авторські колонки Алла Лазарева