Український тиждень № 41 (361)

Зміст номеру

Корупційні канікули

Новий етап боротьби з хабарництвом і чиновницькими зловживаннями в Україні може виявитися черговою імітацією

Роман Малко

Перемогти бюрократичного монстра

На період воєнних дій декретне право має стати в Україні найвищим. Це допоможе подолати хаос, безладдя й саботаж у державній машині

Ігор Лосєв

Анатолій Максюта: «Основна проблема України – хронічна залежність від зовнішніх ринків»

Уперших числах жовтня Анатолій Максюта, який на той час був в. о. міністра економрозвитку, мав виступ на Київському міжнародному економічному форумі, де опонував неолібералам і переконував у необхідності стратегічної участі держави в економіці України. Зважаючи на теперішню актуальність вибору нашою країною шляху розвитку, Тиждень попросив екс-урядовця прокоментувати свою позицію детальніше.

Любомир Шавалюк

Банді – так!

Швидше за все, Донбас знову подарує українському парламентові представників невмирущого донецького клану. Пошарпаних, але, як і раніше, злих та зубатих.

Денис Казанський

Микола Точицький: «Юридично довести, що Росія сприяє тероризму, реально»

Тиждень обговорив із послом України в Раді Європи перспективи звільнення наших політв’язнів із російських тюрем, ситуацію з московськими впливами на Заході та політичні механізми протистояння агресії Кремля

Алла Лазарева

Одещина: Нема життя без України

Велика внутрішня строкатість і високий рівень економічної інтегрованості з рештою країни роблять неможливими і згубними для регіону будь-які спроби відокремлення

Олександр Крамар

Між Будинком профспілок і Придністров’ям

Після травневої трагедії в Чорноморській Пальмірі важко знайти відвертих сепаратистів, які неприховано підтримують Росію. Втім, це не означає, ніби проросійські настрої зникли зовсім

Станіслав Козлюк

Куди поділись одеські сепартисти

Куди втекли з Одеси чільні представники п’ятої колони і як почуваються нині підконтрольні їм регіональні ЗМІ

Валерія Бурлакова

ОДЕСА та ОДЄСА – «не две большие разницы»

Міська історія сьогодні пов’язана з глобалізацією, водночас кожне місто України має своє обличчя, його формують мешканці. Причому і ті, що жили колись, і ті, які його населяють зараз. Важливою складовою міста є історична пам’ять людей.

Олена Бачинська

Юган Партс: «Підтримка застарілої промисловості – це марнування часу»

Під час Київського міжнародного економічного форуму на початку жовтня Тиждень поспілкувався з Юганом Партсом, екс-прем’єром і колишнім міністром економіки та комунікацій Естонії, про подолання його країною пострадянського синдрому й залежності від Росії, а також про ресурси, що допоможуть Україні створити конкурентні переваги своїй економіці на міжнародній арені.

Анна Корбут

На порозі рецесії

Ознаки економічних проблем Росії з’явилися задовго до анексії Криму чи війни на Донбасі.

The Economist

Гонконг. Виходу немає

Заворушення в Гонконзі – криза Комуністичної партії Китаю

The Economist

Третя велика хвиля

Дві перші промислові революції були дуже болісні, але в підсумку пішли всім на користь. Наслідки цифрової можуть виявитись аж ніяк не однозначними

The Economist

Олеся Островська-Люта: «Як виявилося, багато моїх колег ніколи не були в Європі»

Перший заступник міністра культури України Олеся Островська-Люта розповіла Тижню про новий склад колегії при відомстві, використання досвіду Польщі та Британії, прозорість в Управлінні охорони культурної спадщини й майбутнє Музею Майдану.

Оксана Хмельовська

Міхаіл Поґодін як «изобретатель» «Русского міра»

Появу сумнозвісної концепції «Русского міра» здебільшого пов’язують з іменем Владіміра Путіна. Насправді ця експансіоністська доктрина має набагато давнішу історію, джерела якої сягають середини ХІХ століття.

Любомир Белей

Руйнування піраміди з катарсисом на верхівці

Слово поступово стає цариною обраних, на зміну йому приходить картинка

Катерина Барабаш

Міленко Єрґович: «Щастя України в тому, що вона така велика. Її не запхнути під килим»

Один із найпотужніших сучасних літераторів Цен­­трально-Східної Євро­­­пи розмовляв із Тижнем про війни на Балканах та в Україні, мовні протиріччя й на­ціо­­налістичні упередження.

Катерина Калитко

Різна, але не чужа

Бути вільним – цю заповідь одесити бережуть іще з часів запорожців та порто-франко. Тут завжди знали ціну свободи й уміли мирно співіснувати люди різних народів та конфесій.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

З дулею в кишені

А папаша у вас биндюжник Мендель Крик. Об чем думает такой папаша? Он думает об выпить хорошую стопку водки, об дать кому-нибудь по морде, об своих конях - и ничего больше. Вы хотите жить, а он заставляет вас умирать двадцать раз на день. Что сделали бы вы на месте Бени Крика? Вы ничего бы не сделали. А он сделал. Поэтому он Король, а вы держите фигу в кармане. Ісаак Бабель «Одеські оповідання»

авторські колонки Валерія Бурлакова

Пане президенте! Що сказати вам «за всю Одесу»?

Певно, Одеса неабияк причарувала можновладців обох столиць Російської імперії, бо вони століттями прагнуть привласнити не лише її сонячний південний колорит, а й історію. А як не вдасться просто відібрати, то можна й переписати.

авторські колонки Віктор Шишкін

Перезавантаження неможливе

24 серпня 1991-го Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності, а 1 грудня того самого року абсолютна більшість громадян підтримала його на референдумі. Здавалося, що для побудови нової, сучасної держави всі шлюзи відкрито. Серед людей панувало піднесення. Однак головна проблема полягала в парламенті, який був обраний ще в радянські часи і в якому переважну частину мандатів мала комуністична номенклатура.

авторські колонки Віталій Мельничук