Український тиждень № 44 (364)

Зміст номеру

Вибори швидкого реагування

«Вражаюча» перемога проєвропейських політичних сил за партійними списками має конвертуватися у швидкі незворотні зміни, інакше все дуже швидко обернеться не менш розгромною поразкою

Олександр Крамар

Репортаж з Донбасу: Жити по-новому, голосувати по-старому

Вибори на Донбасі пройшли за традиційним для цього регіону сценарієм. Криваві уроки 2014-го року нічому не навчили мешканців Донецької області. Адже віддали свої голоси вони в черговий раз тим самим силам, які фактично спровокували своїми діями руйнівний антиукраїнський путч та російське вторгнення в Україну.

Денис Казанський

Андрій Дещиця: «Україні потрібно шукати союзників, які могли б найбільш ефективно захистити наші національні інтереси»

Тиждень поспілкувався з нещодавно призначеним послом України в Польщі Андрієм Дещицею про новий етап в українсько-польських відносинах, історичну пам’ять та ймовірних союзників у Східній Європі

Ольга Ворожбит

Що нам Кубань?

Ігноруючи діаспору, Київ втрачає величезний потенціал

Ігор Лосєв

Бажаний східний союзник

Для зміцнення національної безпеки та міжнародних позицій України дуже важливою є перспектива постання окремої Кубанської держави

Олександр Крамар

Захована Україна Кубані

Мої перші відвідини Краснодара навіяли дивовижне déjà vu: я тут раніше точно не був, але відчуття, ніби все це вже бачив

Владислав Грибовський

Ускладнений пошук

Колись, ще в дитинстві, мені випало побувати на Кубані двічі: у Туапсе й Анапі. Щось подібне до українського я і тоді побачив та почув: занесені приморськими пісками біленькі мазані хатки, український говір із вуст місцевих мешканців. Відтоді минуло майже 30 років.

Ігор Роздобудько

Надія Супрун-Яремко: «Криза самоідентифікації – страшний процес на Кубані, який лише посилюється»

Дослідниця традиційних мелосу та культури Кубані, авторка наукової монографії «Українці Кубані та їхні пісні» Надія Супрун-Яремко розповіла Тижню про трансформації традиційного середовища й історичної пам’яті та пісенну культури кубанських українців.

Ганна Трегуб

Володимир Лавренчук: «Навіть фахівці з великим міжнародним досвідом не беруться обговорювати, яким є зараз ринковий валютний курс»

У розмові з Тижнем про стан фінансового сектору голова правління Райффайзен Банку Аваль (РБА) Володимир Лавренчук намагався говорити максимально коректно і зважено, але таки пролив трохи світла на перспективи українських банків.

Любомир Шавалюк

«Ввічливі чоловічки» Росії на Заході

Чому Європа є легкою здобиччю для російських шпигунів

Едвард Лукас

Переможці і переможені. Кому вигідна дешева нафта

Америці та її друзям вигідна дешева нафта. Її найзатятішим критикам – ні

The Economist

На цифровому роздоріжжі

Зниження ефективності ІТ-індустрії віщує структурні перебудови

The Economist

Мішель Вівьорка: «Аргументація Путіна розсипається, зіткнувшись із реаліями»

Керівник Центру соціологічного аналізу та соціологічних інтервенцій (CADIS) при Вищій школі соціальних наук у Парижі Мішель Вівьорка поділився з Тижнем міркуваннями про інтереси держав, приховані за діяльністю терористичних організацій, небезпеку недооцінки вчинків політичних діячів та суспільну горизонтальну самоорганізацію як європейський феномен.

Ганна Трегуб

«Старосвітські поміщики». Ідилія? Пародія? Драма?

Тільки, заради Бога, не намагайтеся побити мене хрестоматійними цитатами: «жартівлива, зворушлива ідилія» (Пушкін), «дві пародії на людство» (Бєлінскій). Знаємо, проходили в школі, нам втовкмачували… Але хіба авторитети звільняють від обов’язку (не тільки права!) мати власну думку?

Юрій Барабаш

Країна з анекдоту?

Ми майже нічого не знаємо про Молдову та її мешканців. Усю інформацію черпаємо здебільшого з популярних некоректних анекдотів

Катерина Новікова

Під бетонним Феліксом

Донбас після кошмарів останнього літа виглядає кепсько. Війна похитнула його. Стала стресом, від якого він не скоро зможе отямитись. Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка ніби оговталися після тяжкої, тривалої хвороби. Та занепад відчувається в усьому.

авторські колонки Денис Казанський

Мій Григорополіс

Кубань для мене як Ізраїль для радянського єврея, давня земля предків, де я ніколи не був, але чув чимало легенд про неї.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Уявна розмова про кліше

На тлі українсько-росій­сь­кої війни, котру підносять як внутрішній конфлікт у Східній Україні, даються взнаки деякі поширені на Заході кліше та хибні уявлення. Саме то­­му доречними стають запитання, наведені нижче. Спробую сформулювати їх таким чином, щоб читач зрозумів хід моїх думок. Усі пункти цього уявного діалогу базуються на нещодавніх розмовах та дискусіях про Україну і Європу.

авторські колонки Леонідас Донскіс

Свобода для інших

Не всі, хто виріс в умовах західних демократій, вважають свободу універсальною цінністю. Особливо, коли йдеться про свободу народів, яких звикли не помічати, не чути та не розуміти

авторські колонки Алла Лазарева