Український тиждень № 46 (366)

Зміст номеру

Голуби без миру

Медитація міжнародних правозахисних організацій на тему дотримання прав людини під час війни в Україні – це саме той випадок, коли дорога до пекла встелена добрими намірами

Роман Малко

Війна чуток

Передумов для цинічної домовленості, за якою Україну обміняли б на Іран, не існує

Майкл Бініон

Дмитро Лубінець: «Треба ламати картинку сепаратистів»

Округ № 60 єдиний на Донбасі, де висуванця Партії регіонів переміг кандидат від демократів – Дмитро Лубінець від Блоку Петра Порошенка. Понад два тижні тривала тяганина з підрахунком голосів, люди регіонала Риженкова, креатури Ахметова та російського олігарха Віктора Нусенкіса, зробили всі можливі й неможливі кроки, щоб оспорити перемогу Лубінця, та мар­­но. Тиждень по гарячих слідах поспілкувався з новообраним народним депутатом.

Богдан Буткевич

Кінець «пенсійного туризму»

Навесні Донбас збунтувався проти Києва, бо хотів пенсій від Путіна. Відтак жителі окупованих територій передбачувано втратили українські виплати, так і не дочекавшись російських

Денис Казанський

Перемогти всупереч усім

Ми часто вимірюємо історію терміном людського життя. І забуваємо, що колесо історії людства обертається навколо своєї осі, все в житті повторюється. І хоча двічі в річку ступити неможливо, але це та сама річка, просто води в ній багато спливло...

Валерій Примост

Еліав Бєлоцерковські: «Ми намагаємося допомогти Україні в тих сферах, де маємо досвід»

Тиждень поспілкувався з послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські про військові та економічні успіхи Ізраїлю, про ставлення його країни до російської агресії в Україні та про складнощі в діалозі між Ізраїлем і ЄС.

Дмитро Крапивенко

Сталевий хребет нації

Ізраїль демонструє приклад необхідної розумної мілітаризації в умовах, коли будь-які договори, конвенції та світова громадська думка можуть виявитися безсилими

Ігор Лосєв

Голокост: у пошуках парадигми пам’яті

Щоб увійти до європейської історії, Україна має навчитися пізнавати власну історію та пам’ятати про неї

Віталій Нахманович

Іван Іванович і толерантність на Землі Обітованій

Молодий тель-авівський письменник і публіцист Ліор Даян розмірковує про сучасну ізраїльську літературу

Світлана Вольштейн

Із поверненням до столиці

Опитування напередодні проміжних виборів 4 листопада свідчили, що партія Барака Обами програє, але зрештою вона пережила справжній розгром. Республіканці без проблем взяли Сенат і мають одну з найчисленніших за останній час переваг у Палаті представників. У Нью-Йорку кандидата від Республіканської партії звинуватили в махінаціях за 20 пунктами, але він усе одно переміг.

The Economist

Досі за муром

Великі компанії неохоче розміщують штаб-квартири по східний бік старого внутрішнього кордону Німеччини

The Economist

Цікаві новини

Заборона іноземцям володіти ЗМІ в Росії – шанс для деяких олігархів

The Economist

Андрєй Зубов: «Із криз Росія виходила завдяки налагодженню зв’язків із закордоном та вступу до європейських політичних союзів»

Тиждень розмовляв з істориком Андрєєм Зубовим, який одним із перших серед російських інтелектуалів публічно засудив анексію Криму. Професор поділився міркуваннями щодо нинішньої ревізії національної історії в РФ, а також охарактеризував наукову рецепцію фактичної політики її ізоляції та потребу системної декомунізації і люстрації як реальних кроків пострадянських теренів, зокрема й самої Росії, в бік демократії.

Ганна Трегуб

Олександра Делеменчук: «Поки живий російський імперський проект, напруження і в Центральній Азії, і на Кавказі зберігатиметься»

Про кореляцію політичного курсу, порушення прав людини на Кавказі та в Центральній Азії, а також розслідування тамтешніх резонансних справ Тиждень розмовляв з українською правозахисницею, учасницею моніторингових груп Олександ­рою Делеменчук.

Ганна Трегуб

Ніцше і Самотність

До 170-річчя від дня народження філософа

Тарас Лютий

Орфей спускається до пекла

Відповідальність митця перед суспільством переселилась із царини арту в повсякденне життя

Катерина Барабаш

Lexus NX. Емоційний сплеск

Новий кросовер Lexus NX дасть змогу трохи розслабитися тим, хто тяжіє до консервативних автомобілів, і задовольнить амбіції тих, хто цінує сміливі, креативні рішення

Олександр Пархоменко

Про окупацію

Сталін не вірив у те, що Гітлер нападе. Чи навіть так: у момент, коли гітлерівські війська вже завдавали масштабних ударів по території СРСР та швидко просувалися в глиб країни, він не вірив, що це відбувається. Вже відбувається: з ним, із територіями, з розбитою армією.

авторські колонки Олена Стяжкіна

Рабство Донбасу

Рабство належить до тем, які хвилюють і лякають людей на Донбасі. Одна з головних тез російської пропаганди – мовляв, Україна й Америка тільки для того й воюють на Сході, щоб перетворити його жителів на рабів і жити за рахунок їхньої безправної праці. І вона працює. Всі ми прекрасно пам’ятаємо гучний сюжет «Первого канала», в якому старий із села Степанівка «викривав» українських солдатів, що вони воюють у регіоні заради «двох рабів і земельної ділянки».

авторські колонки Денис Казанський

Війна як спільна доля

Знаєте, на що найбільше скаржаться учасники АТО? На брак інформації. Не на постачання, не на командування, а на недостатнє висвітлення поточної війни (може, це мені так «пощастило», випадковий збіг?). Серйозно! Кажуть: от якби верховний головнокомандувач виступав бодай раз на тиждень… Як під час війни.

авторські колонки Юрій Макаров