Український тиждень № 48 (368)

Зміст номеру

Батя, вони стараються

Чому ніхто насправді не розслідує злочинів проти учасників Майдану

Валерія Бурлакова

Маринівка: стратегічна помилка з фатальними наслідками

У наші часи висота Савур-Могила втратила своє стратегічне значення. Вона відігравала важливу роль, коли артилерія була ще не такою далекобійною, як тепер, а в космосі ще не літали супутники, завдяки яким можна простежити пересування супротивника.

Ярослав Тинченко

Олександр Кіхтенко: «Ми не можемо повністю розірвати господарські відносини з окупованими територіями»

Генерал армії Олександр Кіхтенко був призначений на посаду голови Донецької ОДА як військово-кризовий менеджер 10 жовтня. Тиждень відвідав Краматорськ, де зараз міститься обласний центр, і поспілкувався з ним про реалії регіону.

Богдан Буткевич

Сергій Пашинський: «Це не ми пішли від Тимошенко, а вона від нас»

Сергій Пашинський – один із політиків, чия кар’єра цього року дістала нове дихання після втечі Януковича. Вічна тінь Юлії Тимошенко раптом розпочала свій власний шлях, і доволі вдало. Зараз він серед головних дійових осіб у таборі переможця парламентських виборів «Народного фронту» й має всі шанси стати одним із сірих кардиналів української політики.

Богдан Буткевич

Похмурі перспективи боргової ями

Чим Україні загрожує високий рівень державних запозичень

Любомир Шавалюк

Рушійна сила європейських перетворень

У надрах українського суспільства сформувався цілком достатній прошарок для підтримки подальших ринкових та демократичних перетворень

Олександр Крамар

«Міттельштанд»: інновації плюс відповідальність

Молодий Фріц Зеннгайзер цікавився рослинництвом та ландшафт­ним дизайном, утім, пішов вивчати електронну інженерію.

Ольга Ворожбит

Монополізація і офшори як основа українського олігархату

Відомий експерт, колишній голова ФДМУ Олександр Бондар, розповів Тижню, що саме заважає уряду робити реформи й чому наша економіка є олігархічною.

Денис Казанський

Ми повернемося до Луганська

Що відчувають українські бійці, рідні міста яких окуповані терористами

Валерія Бурлакова

Джованна Барберіс: «Щонайменше 127 тис. українських дітей стали вимушеними переселенцями»

Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс розповіла Тижневі про головні проблеми неповнолітніх, на яких так чи так вплинув збройний конфлікт на Донбасі, ситуацію з низьким рівнем імунізації маленьких пацієнтів проти смертельних інфекційних захворювань в Україні та глобальне збільшення масштабів явного і прихованого насильства щодо дітей.

Ганна Трегуб

Морок Брянського лісу

Мешканці прикордонної з Україною Брянської області прагнуть не помічати таких близьких українських реалій – їх заступають телепропаганда та небилиці від переселенців із Донбасу

Святослав Птіцин

Слава Рабіновіч: «Ніколи у своїй пострадянській історії РФ не залежала від імпорту настільки, як тепер»

Слава Рабіновіч – один із небагатьох російських му­ль­­тимільйонерів, які від­крито критикують Путіна за його політику. Нещодавно, після виступу на інвестиційному форумі, який щороку проводить CFA Society Ukraine, пан Рабіновіч погодився поспілкуватися з Тижнем про проблеми та перспективи російської економіки.

Любомир Шавалюк

Поранена російська економіка

Вона ближча до кризи, ніж видається Заходу і Владімірові Путіну

The Economist

Мало радощів

Росія буде найбільшим випробуванням для нової очільниці європейської зовнішньої політики

The Economist

Дволикий гросмейстер українсько-російської шахівниці

Національно-культурне відродження українців другої половини ХІХ століття несло очевидну загрозу укладу Російської імперії: поставала серйозна небезпека, що українство вирветься з «общерусской» орбіти.

Любомир Белей

Пилип Іллєнко: «Під заборону підпали вже близько 90 кінострічок і серіалів»

Упродовж усіх років незалежності нашого глядача годували серіалами й фільмами виробництва РФ про героїчних російських силовиків та принади радянського минулого, і лише після кількох місяців війни в Україні сусідський заідеологізований кінопродукт почали забороняти. Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко розповів про близько 90 не допущених до прокату стрічок, пропаганду Кремля, а також про альтернативи у заповненні телеефіру й 13 прем’єр сезону.

Оксана Хмельовська

Закон чемності

Нещодавно сталася в мене дискусія з однією симпатичною колегою довкола звичного російського поняття «інтелігенція», а також похідних від нього «інтелігент», «інтелігентний» тощо.

авторські колонки Юрій Макаров

Підтримати хребет

Роль і місце малого бізнесу в економіці будь-якої країни є надважливою. Це аксіома. І особливо актуальна вона для України, яка нині в явній кризі.

авторські колонки Віталій Мельничук

Війна – це мир. Мир – це війна

Якось Тімоті Снайдер зауважив: якщо ми хочемо зрозуміти Владіміра Путіна та його Росію, прочитаймо антиутопію Джорджа Орвелла «1984».

авторські колонки Леонідас Донскіс

Як поводитися з Russia Today?

Британський письменник-гуморист Вудгауз записав колись п’ять легковажних радіопередач, у яких розповів про своє життя в окупованій нацистами Франції. Він зіткнувся лише із суспільним осудом, хоча відтоді мешкав тільки за океаном, у США. Американський поет і дивак Езра Паунд, що підтримував Муссоліні, заплатив більшу ціну – після війни його заарештували за державну зраду. Вільяма Джойса на прізвисько Лорд Хо-Хо, який був голосом гітлерівського англомовного радіо, стратили, знехтувавши юридичною нормою, – він не був громадянином Великої Британії.

авторські колонки Едвард Лукас