Український тиждень № 51 (371)

Зміст номеру

Це страшне слово «реформи»

Хірургічна операція, яка чекає на Україну, не буде результативною, якщо лікар (влада) та пацієнт (суспільство) вчасно не домовляться про її вартість, побічні ефекти й реабілітаційний період

Дмитро Крапивенко

Андрій Левус: «Успішна постреволюційна Україна – це крах російського проекту»

Екс-заступник голови СБУ розповів Тижню про українських партизанів на Донбасі, диверсії в Росії, переформатування спецслужби, а також про те, на кого вона працювала до Майдану й чому неможливо перемогти домовляючись із ворогом.

Роман Малко

Вайра Віке-Фрейберґа: «Після розпаду СРСР Захід мав надто романтичний погляд на Росію»

Тиждень поспілкувався з шостим президентом Латвії Вайрою Віке-Фрейберґою під час її візиту до Києва, організованого посольствами Латвії та Швейцарії в Україні у рамках проекту «Міжнародні лекції в Києві», про стратегію ЄС щодо України, відмінності між «новими» і «старими» державами Євросоюзу та протидію російській пропаганді.

Ольга Ворожбит

Як російські війська 23 серпня заходили на Донбас

Чотири дні «брати» з РФ готувалися до розстрілу наших військ під Іловайськом

Ярослав Тинченко

Імпорт фахівців

Поява експатів у Кабміні продовжує багаторічну традицію їх залучення українським бізнесом

Любомир Шавалюк

П’ять кадрових китів

Де брати молодих порядних патріотів-професіоналів із палаючими очима, які змінюватимуть систему? Як вони прийдуть на ці посади?

Богдан Буткевич

Шанс на вбивство

Хто вони – чиновники від культури, як функціонує державна культурна система й навіщо вона потрібна

Роман Малко

Війна за «ЛНР». Єфремов проти Козіцина

Донецька та Луганська області України хоча традиційно й виступали в одній зв’язці в економіці та політиці, проте ніколи не були рівними партнерами.

Денис Казанський

В окупації: як живе Луганськ під бойовиками

Життя мешканців «столиці» «ЛНР» зводиться до пошуку засобів для виживання

Ярослава Ландик

Витоки донецького сепаратизму

Донецький сепаратизм в Україні став по-справж­ньому помітною проблемою тільки 2014 року. Доти практично ніхто не вірив, що він існує. Довгий час єдиним потенційно небезпечним регіоном у цьому плані вважався Крим. Певну відособленість Донбасу визнавали, про­­­те списували її насамперед на підступи місцевих олігархічних кланів, які зумисне настроювали населення шахтарського краю проти жителів інших частин України і утверджували міф про провідну роль регіону-годувальника.

Денис Казанський

Лєв Ґудков: «Аморальність і цинізм – надзвичайно важливі складові російського суспільного простору»

Директор Аналітичного центру Юрія Левади Лєв Ґудков розповів Тижню про об’єктивний рівень підтримки російським суспільством анексії Криму та бойових дій на українській території, про відсутність у жителів РФ розуміння власної відповідальності за агресивну зовнішню політику держави та причини нездатності росіян до ефективного протесту.

Ганна Трегуб

Путінський народ

Російський президент залишається популярним завдяки своїй авантюрі в Україні, але все може змінитися швидше, ніж здається

The Economist

Як у морі кораблі

ЗВТ між Європою та Америкою була б вигідна всім. Але невідомо, чи вдасться її створити

The Economist

Тривожна траєкторія

Дехто побоюється, що частка торгівлі у світовому ВВП сягнула піка. Стверджувати поки не варто

The Economist

«Книга, що в ній є все»

Історія першої української енциклопедії

Любомир Белей

Аншлаги й провали-2014

Бігмордами Стаса Міхайлова, Філіппа Кіркорова чи Лоліти не заклеєні тепер дошки оголошень і сітілайти в українських містах.

Оксана Хмельовська

Євген Галич: «Українська хвиля знесе весь той непотріб, який заповнює теле- та радіоефіри»

Історія успіху рок-гурту O.TOR­­VALD із Полтави до переповнених залів найбільших київських клубів і щільних гастрольних графіків нагадує американський фільм про американську ж мрію, де все досягається роботою та бажанням вибитися в люди. Наразі ця команда є однією з найпопулярніших з-поміж нової хвилі української музики й, мабуть, найбільш концертуючою в країні. Тиждень поспілкував­ся з фронтменом колективу Євгеном Галичем про успіх гурту та український музичний простір

Богдан Буткевич

Про маму, тата і кваліфікацію

Кадрове питання в країні на порядку денному серед найперших. Кого призначати на відповідальні посади, кого звільняти, кого залишати після прискіпливого рентгену люстрації? Справді, це не жарти: кому персонально можна довірити державу в стані кризи й смертельної небезпеки?

авторські колонки Юрій Макаров

Що вирішують із кадрами?

Мало хто з тих, хто цікавиться цією тематикою, не знає сакраментального гасла часів сталінського СРСР: «Кадри вирішують все». Якість рішень українських кадрів яскраво демонструє нинішній соціально-економічний стан України. Справді, кадрова політика – потужний чинник поступу або деградації і занепаду держави.

авторські колонки Ігор Лосєв

Нейтралітет себе не виправдовує

Чеський президент Мілош Земан включився в європейську дискусію про те, яку політику вибрати Україні у відносинах із Російською Федерацією, і порадив метод фінляндизації. Це запозичене слово означає зректися державного суверенітету у сфері міжнародної політики й оборони за обіцянку зберегти національну державу, мир і покірні торговельні зв’язки з великим сусідом. Проте самі фіни вважають слово «фінляндизація» образливим, оскільки воно не враховує того факту, що Фінляндія успішно захистила себе від Росії зі зброєю в руках.

авторські колонки Ярослав Пешек