Український тиждень № 25 (397)

Зміст номеру

Зміна вектора. Росія готує нове призначення для "ЛНР"- "ДНР"

Лише за рік своєї активної діяльності «ЛНР-ДНР» устигли подолати в російських ЗМІ шлях від «героїчних молодих республік, що протистоять фашистам», до нікому не потрібної території, населеної бандитами, яку найкраще віддати Україні, нехай, мовляв, сама й розбирається із цими «кривавими землями». Ну і, зрозуміло, нехай бере на себе тягар відбудови й утримання контрольованих нині бойовиками шматків Донбасу.

Денис Казанський

Павло Жебрівський: «Наша стратегія – відновлення довоєнного кордону України»

Новопризначений очільник Донеччини Павло Жебрівський розповів Тижню про критерії формування нової влади в регіоні, українізацію Донбасу, можливість і логіку проведення місцевих виборів, потребу амністії та зв’язки з окупованою територією.

Роман Малко

Артем Ситник: «Завдання НАБ – ламати стереотипи суспільства, яке звикло жити в корупційному середовищі»

В ексклюзивному інтерв’ю Тижню директор Національного антикорупційного бюро (НАБ) розповів про боротьбу з корупцією на рівні судів, реєстр корупціонерів та регіональні управління своєї структури

Тетяна Омельченко

Форум подвійного використання

Петербурзький міжнародний економічний форум продемонстрував зростання розриву між реальністю й картинкою, котру Кремль намагається продати як усередині країни, так і назовні

Олесь Олексієнко

Постсекулярне сьогодення

Релігія в Європі дедалі більше стає приватною духовною справою особи

Катерина Новікова

Ілюзорна відокремленість

Можна скільки завгодно говорити про моральну ницість політики на тлі віри, про примат духу над спокусами повсякденності, однак нікуди не подітися від того очевидного факту, що будь-яка релігійна структура більшою чи меншою мірою, так чи так виступає і суб’єктом, і об’єктом політичних процесів.

Ігор Лосєв

Багатолика традиція

Наявність багатьох релігійних традицій у нашій країні історично сформувала в українців толерантність до іновірців і демократичне ставлення до церковних інституцій

Ганна Трегуб

Андрій Юраш: «Державний орган у справах релігій є своєрідною пожежною командою»

У розмові з Тижнем керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш розповів про нинішній стан та проблеми державно-конфесійних відносин у країні, правові новели, закладені в новому законі про свободу совісті й релігію як складову національної безпеки.

Марія Семенченко

Людмила Филипович: «Релігійність українців здебільшого ситуативна»

Завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович розповіла Тижневі про причини непопулярності релігійних радикалізму і фанатизму серед українців, їхнє питоме ставлення до священнослужителів, причини високого рівня довіри до церкви в Україні та вплив Революції гідності на відносини суспільства і релігійних організацій.

Ганна Трегуб

Свобода від совісті. Сепаратисти розв'язали релігійний терор

Бойові дії та окупація частини території України сепаратистами, яких підтримує РФ, принесли тамтешнім віруючим жорстокі практики релігійної нетерпимості, вбивства й репресії

Ніколай Карпіцкій

Сусідська незгода

Що заважає країнам Центральної та Східної Європи виробити спільне бачення безпекової стратегії перед російською загрозою

Анна Корбут

Маріан Майєр: «Україні важливо набратися терпіння»

Керівник програми з питань безпеки та оборони Інституту центральноєвропейської політики Маріан Майєр про бачення безпекової стратегії перед російською загрозою

Анна Корбут

Пьотр Бурас: «Від українських колег чекають чесності, а не розповідей про готовність проводити реформи»

Керівник представництва Європейської ради з міжнародних відносин Пьотр Бурас про бачення безпекової стратегії перед російською загрозою

Анна Корбут

Із новенькими не до жартів

Східноєвропейці не панькатимуться з Грецією – і не тільки з нею

The Economist

Народи-Фенікси

Чому одні з найбільш гноблених народностей зникають, а інші здобувають незалежність?

The Economist

Малими кроками до великої свободи

Одні країни обмежили владу деспота-монарха сотні років тому, здобувши таким чином верховенство права. Інші не можуть і досі

Майкл Бініон

Мережевий терор

Українська Facebook-спіль­нота вже котрий місяць гуде, як розтривожений бджолиний вулик. Адже цунамі абсолютно нічим не виправданих блокувань акаунтів популярних, та й простих, дописувачів через активність російських ботів продовжується і навіть зростає.

Богдан Буткевич

Яцек Кортус: «Музика, яку виконуєш на сцені,має співвідноситися з життям країни, де концертуєш»

Тиждень поспілкувався з молодим польським піаністом, лауреатом XV Міжнародного фортепіанного конкурсу ім. Фредеріка Шопена Яцеком Кортусом про концерти класичної музики просто неба, специфіку творів цього композитора та публіку, яка хоче, аби музикант зважав на події в країні, де він гастролює. Митець відвідав Україну на запрошення Польського Інституту в межах фестивалю «Музика Фредеріка Шопена під відкритим небом» у Радомишлі.

Оксана Степаненко

Донецький мітинг: хто за що

«Донецьке повстання», «Бунт проти «ДНР», «Терпець урвався», «Мітинг проти нацизму», «Донеччани хочуть наступу» – такі заголовки можна було бачити як у вітчизняних, так і в російських ЗМІ після справді неординарної події, що сталася в місті 15 червня.

Станіслав Васін

Обережно: вовки!

«Перехідний період входження Криму до складу Росії завершено», – підсумував у Сімферополі російський прем’єр Мєдвєдєв. Це здавалось би простою констатацією очевидного факту: всі окупаційні владні структури сформовані, російський репресивний режим встановлено, найменшу згад­­ку про Україну витравлено. Але московський гість мав на увазі не лише це.

Лесь Терен

Сама, все сама

Чекати залишилося недовго. Вже наступного вівторка ми дізнаємося, чи попрощається Греція з Європою – звісно, не в географічному, а в економічному й, імовірно, навіть політичному сенсі.

авторські колонки Юрій Макаров

Бурштин у законі

Нелегальний видобуток бурштину в Україні давно вже є серйозною проблемою для держави. Важко підрахувати, скільки вона втратила через діяльність мафії, що взяла під контроль видобуток коштовного каміння, а також через його тіньовий ринок та контрабанду, але мова, ймовірно, вже про мільярди доларів.

авторські колонки Денис Казанський

Бар’єр проти «Третього Риму»

Події, які розгортаються з моменту Революції гідності й донині, примушують українське суспільство нарешті конкретно для себе визначити, що формує його ідентичність і в якій поведінці та ставленні до різних явищ життя вона себе виявляє.

авторські колонки Ганна Трегуб

Новий оборонний альянс

Країни Балтії – це іспит на надійність НАТО. З огляду на географічне положення їхню безпеку в кризових умовах важко зміцнювати без допомоги Швеції та Фінляндії, що не входять до Альянсу. А якщо відверто, то неможливо, якщо тільки Захід не готовий відповісти на російське вторгнення чи будь-яку провокацію з ядерною зброєю. Вибір сьогодні непростий: або кінець НАТО, або ризик Третьої світової війни.

авторські колонки Едвард Лукас

Проти занепаду культури

У французькій культурі нині відбувається занепад.

авторські колонки Франкі Бландо